ДПСУ хоче забрати у підприємств низку податкових пільг на 3,5 млрд грн

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Державна податкова служба (ДПС) пропонує ліквідувати пільги з податку на прибуток, посилити контроль за підакцизними товарами та спростити стягнення податкових боргів. Таким чином, податкові пільги, вже надані підприємствам в 2011 році, не допоможуть їм розвиватися до 2015-2021 року, як це планувалося спочатку.

Посилення фіскального тиску в умовах низького економічного зростання не зупиняє Державну податкову службу (ДПС) і Мінфін від нових спроб зібрати більше податків з бізнесу і додатково отримати 3,5 млрд грн від скасування низки податкових пільг.

Представники бізнесу оцінюють ці зміни негативно і готові погодитися лише з окремими ініціативами, пише газета "Коммерсантъ-Украина".

Так, Кабінет міністрів України на засіданні в середу, 26 вересня, схвалив розроблений ДПСУ і Мінфіном законопроект про внесення змін до Податкового кодексу (раніше це була Концепція реформування податкової системи - ред.).

Зміни передбачають скасування з 2013 року пільг з податку на прибуток на 2,3 млрд грн. Преференцій позбудуться виробники дитячого харчування, авіа- і суднобудування, готелі, аграрне машинобудування, виробники біопалива.

Податковою "псевдореформою" уряд хоче обдурити Світовий банк, впевнені експерти

"Найбільш жорстка дискусія була щодо цієї норми. Було вирішено провести інвентаризацію кількості податкових пільг. Якщо вони відповідають економічній суті, то ми обома руками "за", якщо ж неефективні - їх потрібно змінювати", - прокоментував глава ДПС Олександр Клименко.

В уряді сумніваються, чи необхідно надавати ДПСУ право стягувати без судових рішень податковий борг на суму до 100 мінімальних зарплат (тобто до 110 тис. грн). Клименко запевняє, що у відомства немає мети посилити тиск на бізнес: списання коштів з рахунків банків відбуватиметься тільки в разі несплати підприємством зобов'язань, заявлених ним у декларації.

"Ми не говоримо про те, що в результаті перевірки податківці щось нарахують і знімуть з рахунків. А говоримо про те, що підприємство саме визначило зобов'язання і не сплатило їх. Зараз потрібно йти до суду, доводити очевидне, неефективно використовувати свій час" , - сказав він.

Заступник голови ради Федерації роботодавців Дмитро Олійник говорить, що в Мінфін і ДПС готові відмовитися від цієї норми: "Однак навіть з урахуванням поступок ми не підтримуємо документ".

ДПСУ не наполягає на терміновому ухваленні запропонованих нею податкових «новацій»

Федерація виступила проти створення при ДПС центру проведення експертиз і визначення товарних кодів, який буде брати проби і зразки товарів, речовин і сировини для аналізу, а також підтвердження достовірності даних, зазначених у сертифікаті відповідності. Олександр Клименко пояснює, що їхня мета блага - наприклад, боротися з виробництвом бензину без дотримання технічних умов - з "розведеним" паливом.

Частина поправок стосується підакцизної продукції. Як повідомляло ZN.UA, податкова планує ввести авансову сплату акцизу при придбанні марок акцизного збору, а також планує встановити шестимісячний термін використання марок старого зразка у разі їхньої заміни на нові (зараз немає обмежень).

Питома вага специфічної складової акцизу буде збільшена, адвалорної - зменшена, тому мінімальне акцизне навантаження на безфільтрову продукцію зросте на 35%, з фільтром - на 18%.

Щоб мінімізувати виробництво фальсифікату, буде введена відповідальність на кожному етапі ланцюжка постачань - штраф складе 200% вартості товару, але не менше 20 мінімальних зарплат. У ДПСУ розраховують отримати від цих заходів додатково 800 млн грн.

Податкова вимагає від виробників горілки і сигарет терміново «вийти з тіні»

Серед іншого, у ДПСУ мають намір розширити коло платників цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ. Його платитимуть суб'єкти господарської діяльності, які закуповують газ для своїх потреб у нерезидентів, і нафтогазовидобувні підприємства за ставкою 8% від митної вартості та 16% від вартості газу, використаного в якості палива або сировини.

"Значна частина новацій має суто фіскальну спрямованість, що не може бути підтримано бізнесом. Пропоноване посилення податкового тиску в умовах охолодження економіки явно не сприятиме подоланню кризових явищ і збільшенню темпів її зростання", - упевнений Дмитро Олійник. За розрахунками ДПС, тільки від цієї норми бюджет отримає 393 млн грн. !zn

Читайте також:

Податкова виграє 9 з 10 справ у судах

Податківці готові зібрати 1 млрд грн податку на розкіш

Податкова запропонувала знизити ПДВ для внутрішніх виробників в Україні до 7%

Податкова готова враховувати поправки в Концепцію реформування податкової системи, - глава ДПСУ


Податкова після консультацій з експертами не відмовилася від ідеї введення податку з обороту


Податкова реформа: «спрощенки» залишать, а податок з обороту буде нижчим, ніж пропонувалося

Бізнес відповів податкової, що потрібно, щоб компанії не виводили прибуток з України

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі