Топ Новини

Дорученням змінити НК Янукович примушує ВР до порушення закону

22 вересня 2011 в 08:55
Президент Україна Віктор Янукович 12 вересня дав прем'єру Миколі Азарову доручення про негайне доопрацювання Податкового кодексу. Таким своїм дорученням глава держави примушує Верховну Раду до порушення законодавства.
nalog_DSC2198_znua.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Про це в своїй статті для ZN.UA пише кандидат юридичних наук, доцент Данило Гетманцев.

Справа в тому, що відповідно до п.4.1.9 ст. 4 Податкового кодексу (ПК), що закріплює принцип стабільності оподаткування, зміни в будь-які елементи податків і зборів, до яких належать податкові пільги (ст. 7), не можуть вноситися пізніше ніж за 6 місяців до початку нового бюджетного періоду (1 січня 2012 року), в якому будуть діяти нові правила. При цьому податки і збори, їх ставки, а також податкові пільги не можуть змінюватися протягом бюджетного року.

Як демонструє текст  документа, президент розраховує, що його доручення буде виконано протягом місяця, відповідний законопроект буде внесений до Верховної Ради і, напевно, одразу направлений на голосування. Звичайно, за всі роки незалежності України стабільність податкового законодавства була, м'яко кажучи, не найсильнішою його стороною. Водночас саме стабільність податкового законодавства є однією з основних вимог до податкової системи, яка претендує на звання цивілізованої. І ще один момент - протиріччя до п. 4.1.9 ПК закону, прийнятого з подачі президента, не поставить під сумнів його легітимність, однак ініціатива вищої посадової особи держави, що примушує парламент до порушення законодавства, погодьтеся, не може не сприйматися як поганий тон.

Головним змістом доручення президента стала робота над помилками в частині надання пільг з податку на прибуток для інвестиційних проектів. Така робота, поза всяким сумнівом, необхідна. Правда, не зовсім зрозуміло, про які інвестиційні проекти йдеться. Можливо, основний зміст доручення було передано прем'єру усно, проте якщо тлумачити його, грунтуючись на законі, то виходить, що пільги по всіх інвестиційних проектах (незалежно від їх змісту) мають надаватися лише за умови, що такі проекти є енергоефективними і схвалені урядом. Податковий кодекс дає дуже широке поняття інвестицій (п.14.1.81) і містить широкі пільги для інвестиційної діяльності, які виходять за рамки енергозберігаючих технологій. Таким чином, або доручення глави держави необхідно уточнити, або необгрунтовано поламати всю існуючу систему інвестиційних пільг, вибудувану роками.

Детальніше читайте в свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в статті Данила Гетманцева «Президент дав прем'єру місячний термін».

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...