Топ Новини

Доходи приватних облгазів від транспортування газу зросли з початку року на 29%

17 листопада 2011 в 11:11
Згідно з рішенням Національної комісії регулювання електроенергетики (НКРЕ) від 29 вересня 2011 року №1700, з 1 жовтня змінилися тарифи на транспортування природного газу магістральними трубопроводами ДК «Укртрансгаз».
Vistavka__ i_ Gaz_1_11_11-42.JPG
Андрія Товстиженка, ZN.UA

Як повідомляє прес-служба «Укртрансгазу», тариф на транспортування газу трубопровідним транспортом для споживачів України у порівнянні з попередньою постановою НКРЕ №1113 від 30 червня збільшився на 6% - до 302,3 грн за тисячу кубометрів (без ПДВ). Тариф на послуги з транспортування газу магістральними трубопроводами для споживачів, які безпосередньо приєднані до магістральних мереж, і розрахунковий середній тариф на транспортування газу магістральними газопроводами збільшився відповідно на 7% і 2% - до 262,25 грн і 104,20 грн за тисячу кубометрів ( без ПДВ).

Нагадаємо, що в поточному році НКРЕ змінювала тариф на транспортування природного газу тричі. Таким чином, з початку року в середньому тариф зріс на 29%.

Як повідомляло раніше ZN.UA, в середині листопада у газовій галузі стартує новий переділ. 10 жовтня Кабмін прийняв постанову №1053, згідно з якою НАК «Нафтогаз України» у місячний термін повинна передати Фонду держмайна держпакети акцій 48 міських і обласних підприємств з газопостачання та газифікації (міськ- і облгазів). Надалі ці пакети буде продано.

Держава залишить собі тільки 25-відсоткові пакети акцій облгазів. Там, де частка НАК вже зараз менша, держпакети буде продано повністю. По суті це означає новий переділ на ринку збуту газу. Саме облгази забезпечують постачання газом населення і компобуту. Окрім того, чимало газу вони постачають і промисловості.

З урахуванням часу на підготовку сама приватизація реально стартує на початку 2012 року.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...