Топ Новини

Додаткова угода до газового контракту могла б дозволити знизити імпорт до 27 млрд кубометрів

13 січня 2012 в 13:39
Українська та російська сторони в минулому році підписали додаткову угоду до контракту купівлі-продажу газу, про який напевно знає Юрій Бойко, але не знають громадяни України.
gas_komforka_12-1.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Додаткова угода передбачає узгоджене сторонами скорочення поставок газу на 20%, тобто майже до 41 млрд кубометрів, і «списання» ще майже 6 млрд кубометрів на Ostchem (замість «Газпромзбуту Україна», як передбачено контрактом). Якщо потім відняти ще близько 20%, то з натяжкою можна вийти на задекларований Юрієм Бойко річний обсяг імпорту в 27 млрд кубометрів «газпромівського» газу в 2012 році.

Адже Д.Фірташ з туркменами про дешевий газ не зміг домовитися. А газ його хімпідприємствам і контрольованим його групою обл- і міськгазам потрібен. Звідки він його візьме? Зрозуміло, з річної квоти газопоставок НАКу.

Нагадаємо, ще на початку вересня, після того, як українська сторона повідомила росіян про зниження обсягів закупівлі газу, глава «Газпрому» Міллер заявив, що «Нафтогаз» у будь-якому разі має оплачувати щороку не менш як 33 млрд. кубометрів газу згідно з підписаними контрактами на умовах «бери або плати». Звідки тоді глава «Газпрому» взяв цифру 33?!

Чи не тому вона пролунала, що якби сторони відповідно до п. 2.2.3 контракту дійшли письмової (у будь-якій формі) угоди про максимальне (на 20%) зниження річної контрактної кількості газу взагалі або на визначений рік, після чого воно (РКК) становило б 41,6 млрд. кубомет­рів за рік, то мінімальна річна кількість газу становила б 33,28 млрд. кубометрів (41,6х0,8).

Детальніше читайте в матеріалі Алли Єрьоменко «Потоки:«Північний», «Південний» і грошовий» у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна».

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...