Топ Новини

До кінця року заяви про Nabucco перетворяться в реальні контракти

8 червня 2011 в 18:45
8 червня в турецькому місті Кайсері відбулося підписання пакета угод про партнерство і підтримку між керуючою компанією Nabucco і країнами - учасниками консорціуму, по території яких природний газ буде надходити до австрійського Баумгартен.

Як повідомляє кореспондент ZN.UA в Туреччині, в церемонії взяли участь міністри енергетики Автрії, Болгарії, Угорщини, Румунії, Туреччини, а також єврокомісар з питань енергетики Гюнтер Оттінгер і спеціальний представник держсекретаря США з питань енергетики Річард Морнінгстар.

Як зазначалося у виступах учасників заходу, підписання пакета угод про партнерство та підтримку є вкрай важливим кроком у напрямку практичної реалізації проекту.

Зокрема, голова правління  компанії Nabucco Вернер Аулі підкреслив, що переговори з потенційними споживачами газу просуваються дуже успішно і вже в другій половині цього року можна очікувати формування пакету "замовлень на газ".

Залишається одне остаточно невирішене  питання - звідки візьмуться необхідні Nabucco 31 млрд кубометрів газу? У Кайсері зазначалися три країни-постачальника: Азербайджан, Туркменістан і Ірак. Напередодні президент Азербайджану І. Алієв виступив із заявою, в якій підкреслив, що угода з Туреччиною про поставки газу для Nabucco буде підписана в найближчий час.

Про це на конференції говорили і Р. Морнінгстар, і Г. Оттінгер. Єврокомісар повідомив представникам ЗМІ, що він особисто перебуває у постійному контакті з урядами Азербайджану, Туркменістану та Іраку, і угода Туреччина-Азербайджан вже практично готова.

На його думку, виробники газу повинні мати прямий доступ на європейський ринок, однак при цьому ніхто не повинен монополізувати ні поставки, ні транзит.

Для України принципово і те, що на зустрічі в Кайсері про свою однозначну підтримку Nabucco заявила Туреччина - адже саме від позиції цієї країни залежить реалізація російського проекту "Південний потік".

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...