Топ Новини

Для оновлення парку електровозів залізниці знадобиться млрд

16 грудня 2011 в 10:36
Для того щоб оновити лише парк електровозів, Державній адміністрації залізниць України необхідно не менше 10 млрд дол.
zaliznicya_poezd_teplovoz_lokomotiv_3.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Як повідомляє прес-служба «Укрзалізниці», про це під час VI з'їзду профспілки залізничників і транспортних будівельників повідомив генеральний директор відомства Володимир Козак.

«Світовий досвід демонструє: альтернативи реформуванню вітчизняної системи управління залізничним транспортом не існує. Українська залізниця має грати за загальноприйнятими правилами, бути прозорою і зрозумілою для інвесторів структурою», — підкреслив він.

Говорячи про основні проблеми галузі, В.Козак зазначив, що одне з основних завдань — оновлення парку локомотивів, щоб повною мірою забезпечувати потреби економіки в перевезеннях і покращувати умови роботи локомотивних бригад. «Сумні приклади — візьмемо Донецьку і Придніпровську залізниці, які в основному забезпечують перевезення вантажів. Цими двома залізницями навантажується 70% загальної кількості вантажів. А наймолодший локомотив, який працює на залізницях, — виробництва 1968 року. У наступному році нам доведеться списувати мінімум 100 локомотивів, термін експлуатації яких перевищив 50 років», — зазначив він.

Глава УЗ додав, що єдиним виходом для вирішення нагальних проблем галузі є реформування залізничного транспорту України. «Сьогодні єдиний шлях вирішення проблем — йти шляхом реформування — перетворитися на публічне акціонерне товариство. Ми вивчили досвід європейських країн, досвід РЖД і напрацювали власну схему», — сказав В.Козак.

Нагадаємо, проекти законів №9337 «Про особливості утворення державного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування» та №9377 «Про внесення змін до Закону України "Про залізничний транспорт" (щодо розмежування функцій державного і господарського управління галуззю)» знаходяться на розгляді Верховної Ради України.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...