Для будівництва доступного житла з бюджету слід виділити мінімум 6,5 млрд грн, а не 200 млн

10 жовтня 2011 в 08:21
Для забезпечення громадян доступним житлом з держбюджету потрібно виділити мінімум 6,5 млрд грн, заявив заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики Юрій Сербін.
nedvizimost_doma_stroitelstvo.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Таку думку він висловив під час круглого столу «Відновлення житлового кредитування: чи можна зробити іпотеку доступною?», який провела Ліга фінансового розвитку за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP та «Дзеркала тижня. Україна».

За словами народного депутата, такі держвливання у будівельну галузь дозволять знизити вартість квадратного метру до 70% від нинішнього рівня, а необхідний рівень доходів потенційних позичальників зменшити з 14 тис. грн до 8-9 тис. грн.

«Ті гроші, що закладені в бюджет наступного року на будівництво доступного житла - 200 млн грн - це два стоквартирних будинки в м.Києві. Для всієї країни - це ніщо», - зауважив Ю.Сербін.

На думку нардепа, виділяти кошти для компенсації відсоткових ставок потрібно через ті банки, які мають досвід іпотечного кредитування. При цьому цей ресурс має бути цільовим та спрямовуватися на добудову незавершених об’єктів.

«Це для того, щоб не повторився негативний досвід часів кризи, коли іпотека видавалася людині на будь-який об'єкт, а потім виявилося, що на об'єкті купили лише 30% житла, будівельна організація-забудовник померла, а людина не має підстав повертати кредит», - констатував Ю.Сербін.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...