ДКЦБФР обіцяє закон про СРО учасників фондового ринку вже до кінця року

15 травня 2011 в 00:53
Питання саморегулювальної організації – одне з ключових на сьогодні для фондового ринку, і воно має бути вирішене на законодавчому рівні вже в поточному році.
nalog_goss_business_650-430_znua.jpg
Андрій Товстиженко, DT.UA

Таку думку висловив голова Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку Дмитро Тевелєв на засіданні Фінансового прес-клубу «Друга хвиля світової фінансової кризи: чи готова Україна до неї?», яке провела ГО «Ліга фінансового розвитку» за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP та тижневика «Дзеркало тижня. Україна».

За словами голови ДКЦПФР, хоча на ринку вже існує саморегулювальна організація, питання щодо її функціонування потребує доопрацювання. 
 
Д.Тевелєв зазначив, що в світі існують різні моделі вибудовування взаємовідносин між регулятором та профільними асоціаціями. Зокрема, в європейській практиці СРО взагалі нема, в американській – є. І в Штатах СРО мають цілу низку повноважень, які дозволяють їм регулювати доступ на ринок фінансових послуг нових компаній, та впливати на існуючих гравців на ринку – щоб зробити їх діяльність конкурентною і прозорою. 
 
Зрештою, саме американський підхід значною мірою був привнесений в Україні, до чого, на думку чиновників, вітчизняний ринок виявився неготовим. 
 
«Якщо давати повноваження СРО, то вони повинні бути записані в законі. А якщо в законі вже є чіткі повноваження регуляторів, тоді виникає питання – наскільки СРО готові виконувати ці повноваження. Звідси можна робити висновки – чи повинна бути одна асоціація, чи їх має бути декілька, по різних видах діяльності учасників фондового ринку», - підкреслив чиновник. 
 
За його словами, Комісія зараз працює над проектом закону, що має дати відповіді на ці питання. 
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
Курс валют
USD 25.70
EUR 28.22
Останні новини