Топ Новини

Диктувати умови у Митному союзі буде Росія

29 березня 2012 в 08:26
У Митному союзі будуть діяти митні тарифи тієї країни, яка першою вступить до Світової організації торгівлі (СОТ).

Держави-учасники Митного союзу (МС) приймуть митні тарифи тієї країни, яка першою завершить процес перемовин щодо вступу до СОТ, заявив член колегії Євразійської економічної комісії (ЄЕК) у ранзі міністра Сергій Сидорський.

Про це він сказав на зустрічі у середу, 28 березня у Москві з представниками білоруського бізнесу та банківських організацій, передає телеканал "Беларусь-1".

"Є домовленість про те, що митні ставки у Митному союзі будуть встановлюватися залежно від того, хто першим вступить до СОТ, і очевидно, що першою буде Росія", - сказав Сидорський.

Чиновник зазначив, що для Білорусі ця норма торкнеться продукції машинобудування, у тому числі сільгоспмашинобудування, а також торкнеться і деяких інших товарів, які сьогодні використовуються у різних галузях промисловості республіки. "Все це буде йти через наші зовнішні кордони з більш низькими митними ставками", - зазначив Сидорський.

На зустрічі також обговорювалися питання, як далі вести технічну, економічну і комерційну політику у найближчій перспективі з урахуванням руху країн в Єдиний економічний простір. "Головне завдання, яке ставить сьогодні ЄЕК, - допомогти національному виробникові активніше вступати у фазу глибокої інтеграції і не втратити ті напрацювання, які є", - сказав Сидорський.

Як відомо, Москва запрошує Київ до Митного союзу і Євразійського союзу, обіцяючи після вступу внутрішньоросійські ціни на енергоносії. Однак Київ пропонує співпрацю з МС у форматі три плюс один.

З початку року між Україною і країнами Митного союзу виникало кілька торгових суперечок. З лютого триває так звана "сирна суперечка" між Росією і Україною. Крім того, Україна з 1 березня тимчасово призупинила ввезення на свою територію з Білорусі тварин, а також м'ясо-молочної продукції.

Читайте також:

Україна поскаржиться на Росію до СОТ за обмеження імпорту українських сирів


Україні загрожує нова «торгова війна». Цього разу — цукрова, з Митним союзом

Янукович: Для вступу до Митного союзу необхідно міняти Конституцію

Україна затвердила новий порядок ведення "торгових воєн"

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...