Держстат зафіксував відсутність торгівлі України з Кримом у листопаді

Поділитися
Держстат зафіксував відсутність торгівлі України з Кримом у листопаді Крим з листопада не торгує з Україною © Крим.Реалії
Листопад став першим місяцем після початку товарної блокади Криму, коли офіційна торгівля припинилася.

Ввезення товарів в/з Криму з і на материкову Україну було відсутнє у листопаді 2015 року, свідчать дані Державної служби статистики України.

Так, дані за підсумками 11 місяців залишилися на рівні 10-ти місяців: у напрямку Криму – $ 702 млн, в зворотному – в 27,5 рази менше, $ 25,5 млн.

У жовтні, першому повному місяці товарної блокади Криму активістами, за даними Держстату, поставки на півострів зросли порівняно з вереснем на 6,3%, що, однак, на 26,8% менше показника доблокадного серпня.

Зменшення поставок продукції з іншої території України в Крим намітилося і в попередні місяці, однак не такими швидкими темпами. Зокрема, в липні ввезення товарів у СЕЗ "Крим" з іншої території України склав $ 73,15 млн, що на 10,8% менше, ніж у червні.

Що стосується вивезення товарів з Криму на іншу територію України, то Держстат зафіксував його відсутність вже в жовтні, тоді як вересні його обсяг склав $ 2,5 млн.

Як повідомлялося, безстрокова громадянська акція кримських татар та громадських активістів з торговельного блокування півострова стартувала 20 вересня. За даними організаторів, в наступні дні вантажні машини адміністративну кордон не перетинали. Незабаром були перекриті і місцеві поставки сировини залізничним транспортом, тоді як інше залізничне сполучення з півостровом було припинено ще в 2014 році.

Активісти вимагали звільнити українських політв'язнів, усунути перешкоди роботі кримськотатарських та українських ЗМІ в Криму, забезпечити безперешкодний допуск у регіон іноземних журналістів і міжнародних спостерігачів з прав людини, припинити переслідування кримських татар і українців в Криму, зняти заборону на в'їзд лідерів кримськотатарського народу.

Прихильники блокади виступали також за припинення передачі на півострів електроенергії. Її поставки були припинені 22 листопада після підриву опор всіх чотирьох ЛЕП, провідних на півострів, однак з 8 грудня обмежені поставки за однією з чотирьох ліній були відновлені і припинилися з 2016 року разом із закінченням дії договору.

Одночасно уряд України 16 грудня прийняв постанову про заборону на період тимчасової окупації на поставки товарів (робіт, послуг) під всіма митними режимами за винятком особистих речей громадян, які переміщуються в ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі, і соціально значущих продуктів харчування, сумарна вартість яких не перевищує еквівалент 10 тис. грн, а сумарна вага – не більше 50 кг на одну людину в добу. У перелік останніх включені: борошно пшеничне вищого гатунку, хліб з борошна вищого і I сорту, хліб пшенично-житній, макаронні вироби, крупи гречані, рис, яловичина I категорії, свинина, сало, птиця, варена ковбаса і ґатунку, молоко жирністю 2,5%, сметана жирністю 20%, сир м'який, олію, курячі яйця, цукор-пісок, олію соняшникову, картоплю і сіль.

Виняток також становлять поставки з тимчасово окупованої території на територію України товарів, що мають стратегічне значення для галузей економіки та безпеки за умови підтвердження Міністерством економічного розвитку і торгівлі.

Постанова про офіційну торговельну блокаду Криму була опублікована 18 грудня і набуває чинності через 30 днів з дня його опублікування.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі