Топ Новини

Держрегулювання цін на ліки почнуть вводити з 1 травня

21 березня 2012 в 09:47
Введення референтних цін на ліки у першу чергу торкнеться препаратів для лікування гіпертонічної хвороби та діабету.
medicine_lekarstva_apteka017.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

З 1 травня 2012 року в Україні має бути введено єдині узгоджені ціни (референтні ціни) на препарати для лікування гіпертонічної хвороби та діабету. Про це 21 березня повідомив прем'єр-міністр Микола Азаров, відкриваючи чергове засідання уряду.

Азаров зазначив, що Міністерство охорони здоров'я презентувало пілотний проект впровадження механізму референтних цін на лікарські препарати для лікування гіпертонічної хвороби та діабету. «Це препарати, обсяг споживання яких дуже значний», - підкреслив він.

Прем'єр підкреслив, що поставив завдання ввести референтні ціни на цю групу з 1 травня цього року. Він додав, що в ході реалізації проекту, окрім зниження цін, потрібно забезпечити обґрунтовану рентабельність виробникам, постачальникам і аптекам, забезпечити достатню пропозицію ліків за рахунок власного виробництва, і не допустити дефіциту, пише ЛІГАБізнесІнформ.

«Я вимагаю, щоб всі лікарі надавали пацієнтам добросовісні консультації щодо того, які вітчизняні аналоги ліків існують і є ефективними. Окрім того, я вимагаю, щоб місцева влада та контролюючі органи моментально припиняли дію ліцензії та закривали аптеки, якщо в них немає ліків за певними граничними цінами», - сказав він.

Нагадаємо, раніше голова Держслужби України з питань регуляторної політики Михайло Бродський заявляв, що введення референтних цін знизить вартість всіх ліків на 25-30%.

Референтні ціни - єдині узгоджені ціни на однотипні ліки різних виробників, згідно з якими відбувається державне відшкодування витрат на ліки. Референтна (по суті, середня) ціна вираховується так: підсумовується вартість лікарського препарату у 5 різних країнах і потім ділиться на 5.

Читайте також:

Таблетки у гаманці

Відшкодовувати вартість ліків будуть тільки важкохворим українцям

Ціни на ліки будуть підвищувати не частіше двох разів на рік


Через цілу низку посередників ціни на ліки в Україні зростають у 10 разів

За матеріалами: ЛІГАБізнесінформ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...