Держпідприємництво підрахувало обсяг нелегальних зарплат в Україні: 145 мільярдів гривень

24 жовтня 2012 в 09:47
П'ять мільйонів громадян отримують 145 мільярдів гривень в конвертах. А близько 25% оформлених офіційно працівників отримують мінімальну зарплату.
dengi_konvert_grivni_dollari_investicii.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Обсяг зарплат, які виплачуються українцям, що не мають офіційного оформлення на своїх робочих місцях, складає 145 млрд грн. Про це заявив голова Державної служби з питань регуляторної політики та підприємництва Михайло Бродський.

За словами чиновника, кількість працівників, які працюють без легального оформлення, становить 5 млн людей. «П'ять мільйонів громадян отримують 145 мільярдів
гривень у конвертах», - сказав Бродський і додав, що це і є значний ресурс для підвищень доходів пенсійного фонду та відрахувань до місцевих бюджетів.

- В Україні знизився «офіційний» рівень безробіття

Окрім того, за словами Бродського, близько 25% оформлених офіційно працівників отримують мінімальну зарплату. «У нас 14 мільйонів пенсіонерів, 1,5 мільйона приватних підприємців і 12 мільйонів найнятих працівників. З цих 12 мільйонів 25% оформлені на мінімальну зарплату, а решту знову-таки отримують у конвертах», - сказав Бродський.

- Майже 5 млн українців працюють нелегально


Він підкреслив, що вирішити ситуацію покликаний новий закон про зайнятість населення, який набере чинності з 1 січня 2013 року. Основне завдання документу - вивести відносини найнятих працівників і їхніх роботодавців у законодавчу площину, а також стимулювати роботодавців на створення нових робочих місць.

- В Україні нелегально працюють як мінімум 200 тис. іноземців

Нагадаємо, на початку липня віце-прем'єр-міністр - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко заявив, що виведення заробітних плат і робочих місць з тіні дозволить підвищити виплати українським пенсіонерам більш ніж на 300 грн.

Як повідомлялося, з початку року за станом на середину вересня держподатслужба легалізувала трудові відносини понад 60 тис. найманих працівників з роботодавцями, внаслідок чого бюджет отримав додатково 11 млн грн податку на доходи фізичних осіб.

Читайте також:

Майже 5 млн українців працюють нелегально

В Україні за рік збільшилася кількість безробітних

В Україні на кожну вакансію претендують 6 безробітних

Доходи жителів різних регіонів України відрізняються більш ніж на 70%

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...