Держмитниця: Товарообіг зріс на 40%, контрабанда зменшилася

21 грудня 2011 в 13:39
За оцінками Держмитниці, у 2011 році загальний товарообіг досягне $140 млрд, збільшившись на 40% у порівнянні з минулим роком. При цьому надходження до бюджету в цьому році збільшилися на 30 млрд грн (у тому числі на 10 млрд грн понад план), що свідчить про зменшення обсягів контрабанди на митниці.
Tamozhnya__10-1.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Як повідомив голова Державної митної служби Ігор Калєтнік в інтерв'ю «Коммерсантъ-Украина», статистики контрабанди сьогодні не існує, оцінювати можна тільки те, що виявили митники. Але те, що Держмитниця збільшила перерахування до бюджету, і є «реальним показником того, що контрабанди менше, ніж раніше».

Відповідаючи на запитання, скільки отримає бюджет від скасування кримінальної відповідальності за контрабанду, глава Держмитниці зазначив, що «якби у 2011 році діяла декриміналізація, ми б конфіскували товари більш ніж на 1 млрд грн», і це «реальні» цифри.

Що стосується основних потоків контрабанди в Україну, за словами Г.Калєтніка через західний кордон йдуть промислові товари, продукти харчування, валюта, транспортні засоби, з Молдавії і Росії - цигарки, спирт. Через аеропорт "Бориспіль" - ювелірні вироби.

«У нинішньому році найбільш поширені предмети правопорушення серед промислових груп товарів - обладнання (59 випадків на 133 млн грн), серед продовольчих - тютюнові вироби (1,6 тис. випадків на 2,3 млн грн). Популярними були також лікарські препарати і товари медичного призначення - порушено 18 справ на 63 млн грн», - розповів глава Держмитниці.

Раніше ZN.UA, посилаючись на інтерв'ю Г.Калєтніка, повідомляло про те, що рівень контрабанди в Україні зріс на 40%. Цей факт не відповідає дійсності, оскільки малося на увазі збільшення на 40% загального товарообігу.

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...