Держборг України перевалив за 1,5 трлн грн, зрівнявшись з номінальним ВВП країни

23 травня 2015 в 10:40

Рівень боргового навантаження на країну є непідйомним.

госдолг, реструктуризация
Україна по вуха в боргах...
DT.UA

Незважаючи на те, що в доларовому еквіваленті державний і гарантований борг знизився в минулому році на 3,4 млрд доларів — до 69,8 мільярдів, у гривневому еквіваленті за майже триразової девальвації національної валюти цей показник за минулий рік збільшився на 88,2%, досягнувши 1,1 трлн грн і переваливши за 70% вітчизняного ВВП.

А за підсумками курсових перерахунків першого кварталу вже нинішнього року, його номінальна сума досягла 1,5243 трлн грн, зрівнявшись з торішнім номінальним ВВП країни (1,567 трлн грн).

Про це у статті на DT.UA пишуть Юрій Сколотяний і Юлія Самаєва.

"Цифри сумні, і лише пролонгація зі зниженням ставок запозичень (без їх часткового списання) хоч у якомусь сенсі поліпшать ситуацію, але тільки на найближчі п'ять років, а державний і гарантований державою борг однаково перевищуватиме 70% від ВВП ("маяк" чинної МВФської програми).

Нинішній рівень боргового навантаження на країну непідйомний навіть з урахуванням допомоги від МВФ та інших нечисленних донорів. Згідно з урядовими викладками, офіційний Київ отримав торік 9 млрд доларів, а виплатив — 14 млрд. Цього року поки що очікується від сили 8 мільярдів, а виплатити за позиками треба 16 млрд. Ну а за найближчі 4 роки з української держави належить за внутрішніми і зовнішніми позиками понад 47 млрд доларів, тоді як потенційна донорська підтримка поки що не перевищує 15 млрд", - йдеться в статті.

Докладніше читайте у статті Юрія Сколотяного і Юлії Самаєвої Мораторні контри у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 27.04
EUR 29.06
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...