Державний "Укртрансгаз" на тендерах "злив" 2,5 млрд грн охоронцям і пенсіонеру

13 лютого 2013 в 11:42

На мільйонні тендери "Укртрансгазу" чотири донецькі компанії виходили переважно разом, розігруючи перемогу між собою, після чого перераховували виграні мільйони "транзитним" фірмам-одноденкам.

dengi_500_griven_grivni_.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Державна компанія ПРАТ "Укртрансгаз" заплатила понад 2,5 млрд грн чотирьом компаніям, заснованим охоронцями і пенсіонерами.

Про це йдеться у розслідуванні журналіста програми "Тендер News" телеканалу ТВі Дениса Бігуса.

Упродовж 2010-2013 років тендери ПАТ "Укртрансгаз" за постачання обладнання та проведення ремонтних робіт регулярно вигравали чотири донецькі фірми - ТОВ "Укртурборемонт", ТОВ "Турботрейд", ТОВ "Турболінкс" і ТОВ "Промінвеставтоматика".

На тендери ці компанії виходили переважно разом, розігруючи перемогу між собою. У двох компаній була однакова юридична адреса. Міські номери телефонів ще двох відрізнялися однією цифрою. Це дало підстави підозрювати тендерну змову.

Розслідування "Tender News" показало, що всі чотири фірми розташовані за однією фактичною адресою в Донецьку, а їхні засновники - підставні особи, близько знайомі один з одним.

ТОВ "Промінвеставтоматика", засновником і директором якого записаний Олександр Пінчук, отримало від ПАТ "Укртрансгаз" більш ніж 500 млн грн. І сам Пінчук, за свідченнями родичів, - колишній працівник горілчаної ТМ "Олімп", а нині пенсіонер.

дударец
Дударець, один з учасників схеми

Засновником і директором ТОВ "Турболінкс", яке виграло тендери на понад 1 млрд грн, є Віталій Дударець. Сусід Дударця розповів, що той працює охоронцем. Сам Дударець відмовився від коментарів.

Охоронцем, за словами сусідів, є і засновник ТОВ "Укртурборемонт" Вадим Плетень. Працює він в офісі за фактичною адресою фірм. У соціальній мережі "Одноклассники" в друзі Плетеня внесені його "колеги" Пінчук ("Промінвеставтоматика") та Ігнатов ("Турботрейд").

Допуск цих компаній до тендера в "Укртрансгазі" пояснили тим, що "Турболінкс" і "Турботрейд" є офіційними дистриб'юторами компанії General Electric в Україні, здатними забезпечити постачання великих партій обладнання за низькими цінами.

ТОВ "Турболінкс" з отриманих від "Укртрансгазу" 350 млн грн витратила на роботи лише 250 тис. Це гроші, перераховані компанії "Котріс", яка співпрацює з підприємствами "Укртрансгазу" з 2001 року.

349,5 млн грн "Турболінкс" перекинув на кілька "транзитних" фірм, зареєстрованих в 2012 році. Зокрема ТОВ "Трейд груп стиль". На неї ж протягом 2012 року перерахували 315 млн грн "Турботрейд" і "Промінвеставтоматика". Наприкінці року ТОВ "Трейд груп стиль" перерахувало кошти на кілька фірм, створених за 2-3 місяці до транзакції.

Крім того, на "Трейд груп стиль" перераховували мільйонні суми підприємства з групи "Метал Юніон" донецького бізнесмена Руслана Циплакова. Зокрема девелоперська компанія "Глобал Плюс", охоронна фірма "СКАТ ПКБ" і паливна компанія "Юніоіл".

У контактних даних ТОВ "Трейд груп стиль", залишених компанії-реєстратору "Віртуальний офіс", міський номер телефону належить донецькому відділенню "Южкомбанку" (входить до групи "Метал Юніон"). Працівники відділення підтвердили обслуговування "транзитної" фірми.

Руслан Циплаков, окрім бізнесу, заснував і очолює разом із молодшим сином Віктора Януковича спортивну команду Ferrari Team Ukraine.

Читайте також:

"Укртрансгаз" роздав на тендерах 800 млн донецьким фірмам-"прокладкам"

"Чорноморнафтогаз" купив обладнання у 44 рази дорожче, ніж у виробника

"Київгаз" знову купив у сумнівного контрагента Фірташа газ на 1,2 млрд грн

"Чорноморнафтогаз" віддав черговий багатомільйонний тендер таємничій київській фірмі

За матеріалами: ТВі
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...