Державні субсидії на вугілля, нафту і газ в 2011 році перевищили 0 млрд - МЕА

16 листопада 2012 в 09:03
У той же час, витрати на підтримку відновлюваних джерел енергії за підсумками минулого року склали лише $88 млрд - у шість разів менше, ніж на традиційні види палива.
gaz_ugol.jpg
Колаж, ZN.UA

Світові державні субсидії на здешевлення викопних енергоресурсів у 2011 році збільшилися майже на третину в порівнянні з 2010 роком і досягли 3 млрд через необхідність утримання цін на прийнятному рівні на тлі постійного зростання витрат на видобуток, наголошується в Прогнозі світової енергетики (World Energy Outlook 2012 ), підготовленому Міжнародним енергетичним агентством (МЕА).

Витрати на підтримку відновлюваних джерел енергії за підсумками минулого року склали лише млрд - у шість разів менше, ніж на традиційні види палива: нафта, вугілля і газ.

Агентство прогнозує, що світовий попит на енергоресурси зросте більш ніж на третину за період до 2035 року, причому 60% цього зростання припаде на Китай, Індію та Близький Схід.
Споживання електроенергії, за оцінками експертів, буде зростати майже вдвічі швидше, ніж енергоспоживання в цілому. Приблизно одна третина нових генеруючих потужностей, які будуть побудовані до 2035 року, буде потрібна для заміни станцій, що виводяться з експлуатації.

До 2015 року відновлювані джерела посядуть друге місце у світі з вироблення електроенергії, а до 2035 року вони наблизяться до вугілля, основного джерела електроенергії у світі, вважають у МЕА.

Тривале зростання гідроенергетики, швидкий розвиток вітрової та сонячної енергетики зміцнили позиції поновлюваних джерел в якості невід'ємної складової у структурі світової енергетики. Сонячна енергетика буде розвиватися інтенсивніше за інші напрямки відновлювальної енергетики, наголошується в документі.

При цьому витрати на підтримку відновлюваної енергетики в 2035 році, за прогнозами МЕА, складуть 0 млрд, тобто вдвічі менше, ніж субсидії на здешевлення викопних енергоресурсів за підсумками 2011 року.

Споживання біомаси для вироблення електрики та біопалив до 2035 року зросте чотириразово, збільшуючи обсяги міжнародної торгівлі. При цьому світові ресурси біоенергії більш ніж достатні для задоволення прогнозованого попиту на біопаливо і біомасу без конкуренції з виробництвом продовольства, вважають фахівці агентства.

Читайте також:

США вийдуть на перше місце у світі з видобутку нафти, обігнавши Росію та Саудівську Аравію

Архіпелаг Токелау першим у світі повністю перейшов на енергію сонця

Споживання газу в Україні знизилося на 10,3%

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...