Держава буде стимулювати виробництво і споживання біопалива в Україні

24 травня 2012 в 14:01
Держава буде надавати податкові пільги і застосовувати "економічні стимули", щоб заохочувати виробництво і споживання біопалива. При цьому законом забороняється виробляти біоетанол на спиртзаводах тих, які виробляють етиловий спирт (так званий "харчовий").

Верховна Рада України прийняла в цілому закон "Про розвиток виробництва та споживання біологічного палива". За відповідний законопроект проголосували 247 народних депутатів у четвер, 24 травня.

Авторами документа виступили Григорій Калєтнік (Партія регіонів), Іван Кириленко (БЮТ), Марина Перестенко (КПУ).

Держава забезпечує розвиток виробництва та споживання біопалива шляхом реалізації організаційно-економічних заходів щодо стимулювання виробництва та споживання біопалива.

Читайте: Спирт під час чуми

Держава шляхом реалізації організаційно-економічних заходів, визначених законом, сприяє виробництву дизельного біопалива з вмістом етилового або метилових ефірів жирних кислот, отриманих з рослинних олій та тваринних жирів, в таких пропорціях до загального обсягу виробництва дизпалива в Україні:
у 2012 році - не менше 2%;
у 2013 році - не менше 5,75%;
у 2014 році - не менше 10%;
у 2015 році - не менше 20%.

Також передбачено, що держава шляхом реалізації організаційно-економічних заходів сприяє виробництву сумішевих бензинів і моторного палива з вмістом біоетанолу в таких пропорціях до загального обсягу виробництва бензинів в Україну:
у 2012 році - не менше 2%;
у 2013 році - не менше 5,75%;
у 2014 році - не менше 15%;
у 2015 році-не менше 20%.

У Києві та містах з населенням більше 500 тисяч осіб, а також у рекреаційних зонах місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування сприяють забезпеченню роботи транспортних засобів із двигунами внутрішнього згоряння на біопаливі з урахуванням таких пропорцій реалізації біопалива у загальному обсязі реалізації традиційного палива:
у 2012 році - 5%;
у 2013 році - 10%;
у 2014 році - 15%;
у 2015 році - 30%.

У зв'язку з негативним впливом метил-трет-бутилового ефіру для життя, здоров'я людей і навколишнього середовища виробники бензинів в Україні зменшують його застосування, замінивши на ЕТБЕ:
у 2012 році - на 10%;
у 2013 році - на 20%;
у 2014 році - на 50%;
у 2015 році - на 80%.

Зокрема, держава буде: надавати податкові пільги при ввезенні сільгосптехніки, насіння, мінеральних добрив та засобів захисту рослин, призначених для виробництва біопалива;
застосовувати економічні стимули для споживачів, які заохочують використання біопалива, маловидхідних, ресурсозберігаючих та екологічно безпечних технологій, машин, механізмів, інших технічних засобів, що працюють на біопаливі.

Виробництво біопалива здійснюється відповідно до стандартів, гармонізованих зі стандартами Європейського Союзу.

Виробництво біоетанолу на спиртових заводах, що виробляють спирт етиловий, заборонено.

Забороняється зберігання і промислове використання етилового спирту на заводах з виробництва біоетанолу, окрім спирту етилового-сирцю, (сировина для виробництва біоетанолу), в установленому законодавством порядку.

Закон набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Читайте також:

Біодизель в Україні чи з України?

В Україні бензин будуть добувати з цукрового буряка

В Україні будуть додавати в бензин біоетанол

Ціни на паливо змусили українців у 2011 році істотно знизити його споживання

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...