Держава закрила очі на розграбування "Укрнафти" в обмін на дивіденди

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Держава закрила очі на розграбування "Укрнафти" в обмін на дивіденди © ukrnafta.com
За можливість отримати належні за законом гроші держава закрила очі на катастрофічну ситуацію у виробництві та фінансах "Укрнафти", а також на відверті схеми її пограбування.

З "Укрнафти" виводиться до 50% доходу. Відповідно, держава на зборах акціонерів 10 жовтня отримала в кращому разі половину від реальних дивідендів. Достеменно відомо, що прем'єр-міністр Арсеній Яценюк був поінформований про цю ситуацію. Про це в статті у DT.UA пише Сергій Куюн, директор ТОВ "Консалтингова група А-95".

Експерт зазначає, що у жовтні 2014-го Ігорем Коломойським був реалізований сценарій при проведенні зборів акціонерів "Укрнафти" ідентичний шаблоном, уперше розробленим і застосованому в 2010 р.

"Але що ж виторгував собі Коломойський на цей раз?" - пише Куюн.

По-перше, уряд відмовився від своєї ініціативи змінити голову правління "Укрнафти" Пітера Ван Геке. Як кажуть джерела в "Нафтогазі", г-н Ван Геке вже пару років як практично не з'являється в Україні, займаючись в рідній Бельгії власним футбольним клубом. Між тим, тільки офіційна зарплата топ-менеджера наполовину державної компанії, за наявними даними, становить $ 2 млн на рік.

А от самопочуття "Укрнафти" набагато гірше, про що красномовно свідчать фінансово-виробничі показники компанії за останні три роки (див. табл).

ZN.UA

Звертає на себе увагу той факт, що на тлі 10% падіння видобутку нафти і 14% зниження чистого доходу показник чистого прибутку в 2013 р. обрушився в 11,5 раза порівняно з 2011 р. Дивно, чи не правда?

Як йдеться в матеріалах спеціальної групи, яка займалася підготовкою до зборів акціонерів "Укрнафти", "ПАТ "Укрнафта" та її структурний підрозділ НГВУ "Полтаванафтогаз" здійснили в 2012-2014 рр. закупівлю геолого-тематичних робіт у ПАТ "Карпатське управління геофізичних робіт" на загальну суму 2,262 млрд грн... На сьогодні органи фіскальної служби проводять досудове розслідування у кримінальній справі по перерахуванню ПАТ "Карпатське управління геофізичних робіт" коштів за геолого-тематичні роботи на користь ТОВ "БК "Гефест Альянс" (субпідрядна організація), яке має ознаки фіктивності", - йдеться в записці, підготовленій департаментом економічної, інформаційної, промислової безпеки та управління ризиками НАК "Нафтогаз України".

За даними з інших джерел, стало відомо, що у 2011-2013 роках "Укрнафта" також отримала збиток у розмірі 1,136 млрд грн від реалізації нафтопродуктів через власну мережу АЗС. Все просто: рівень валового прибутку склав 568,3 млн грн, що не змогло перекрити витрати на збут у розмірі 1,705 млрд грн. Ще 439 млн грн збитку принесла "Укрнафті" оптова торгівля паливом.

"Секрет успіху все так само простий: продажі велися за цінами нижче, ніж закупівельна вартість. Для довідки: всі нафтопродукти для оптової та роздрібної реалізації "Укрнафта" набуває у компаній з орбіти "Привату" - пише Куюн.

Тільки два згаданих прикладу - фіктивні витрати і штучні збитки - важать 3,9 млрд грн доходу "Укрнафти" в 2011-2013 рр .. Але є ще незрозумілі операції з продовольством, феросплавами, карбамидами, які "Укрнафта" навіщо купує у "приватівських" компаній і згодом експортує в якісь офшори.

"Це також означає, що 50% доходу виводиться з "Укрнафти". Відповідно, держава на зборах акціонерів 10 жовтня отримало в кращому разі половину від реальних дивідендів. Достеменно відомо, що Яценюк був поінформований про цю ситуацію", - пише експерт.

Читайте також: Проти "Укрнафти" і УМВБ порушено справу за заподіяння збитку на 640 млн

"За можливість отримати належні за законом гроші прем'єр закрив очі на катастрофічну ситуацію у виробництві та фінансах "Укрнафти", а також на відверті схеми її пограбування. Враховуючи, що менеджмент компанії залишився колишнім, можна допустити, що перевірені схеми будуть працювати і далі. Яценюку довелося елементарно погодитися з цим. На сучасному жаргоні це називається "злити" - пише Куюн.

Докладніше читайте у статті Сергія Куюна "Як "злили" "Укрнафту" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі