Держава буде рятувати проблемні банки за свій рахунок

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Держава буде рятувати проблемні банки за свій рахунок Рекапіталізація проблемних банків пройде за рахунок держави
За рекомендацією МВФ, держава буде рятувати тільки великі банки, на що може бути витрачено 43 млрд грн в 2014-2015 рр. У разі виникнення проблем в інших банках Фонд настійно рекомендує їх негайно "ховати".

МВФ вимагав від України зобов'язати всіх власників банків при необхідності проводити рекапіталізацію. За даними ZN.UA, до половини власників фінустанов з недостатнім капіталом не готові робити це за свій рахунок. Тому експерти МВФ і співробітники НБУ зважилися проводити рекапіталізацію банків за рахунок держави. Як і в 2008-м. Втім, це крайній сценарій, якого МВФ намагається уникнути.

Зокрема, виділяючи другий транш, МВФ дозволив уряду на час дії програми stand-by витратити 2,8% ВВП (у т.ч. 0,8% ВВП у Фонд гарантування вкладів фізосіб) на фінансування банківського сектора. Крім того, в жовтні-грудні на потреби фонду та рекапіталізації банків уряд може направити ще 23,5 млрд грн з бюджету.

Виходячи з розрахунків ZN.UA, виходить, що МВФ дозволив уряду в цьому році внести в капітали банків 20,5 млрд грн. І ще до 22,5 млрд в 2015-м.

При цьому держава буде рятувати тільки великі банки. А саме ті, які "важать" не менше 2% активів банківської системи. Або в яких знаходиться не менше 2% депозитів всієї банківської системи.

За станом на 1 липня таких банків було лише 13 за активами (див. табл.). Серед них українські державні Ощадбанк і Укрексімбанк; російські державні Промінвестбанк, "Сбербанк Росії" і "ВТБ Банк", а також " Укрсоцбанк", "Райффайзен Банк Аваль" і "Альфа-банк", які належать іноземним фінансово-банківським групам. Крім них, приватні Приватбанк Ігоря Коломойського, "Дельта Банк" Миколи Лагуна, "Надра" Дмитра Фірташа, ПУМБ Ріната Ахметова, "Фінанси і кредит" Костянтина Жеваго.

До цієї групи ще додаються ще 3, виходячи з розмірів клієнтських коштів: Укрсиббанк "Креді Агріколь", що належать французам, а також VAB Олега Бахматюка.

У разі виникнення проблем в інших банках МВФ рекомендує їх негайно ховати.

При цьому вклади фізосіб будуть відшкодовуватися через Фонд гарантування вкладів. Депозити акціонерів, членів наглядової ради та керівництва банків МВФ компенсувати забороняє.

У свою чергу, в Міністерстві фінансів буде відновлено підрозділ, що займався управлінням і координацією роботи державних банків.

Однак це крайній сценарій, якого МВФ намагається уникнути.

Докладніше в статті Андрія Блінова "Шістнадцять обраних і НАК" в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі