Депутати погодилися перекрити схему виведення коштів за кордон при операціях з цінними паперами

6 грудня 2012 в 11:24
Парламент схвалив законопроект, що передбачає перекриття схем ухилення від сплати податків при операціях з цінними паперами. Головною новацією документа стало введення акцизів на операції з цінними паперами в Україні.
_dollari_prishepka.jpg
klient-banking.ru

Верховна Рада 6 грудня ухвалила у другому читанні законопроект №11285 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків і зборів». За даний закон проголосували 234 народних депутати при 226, необхідних для ухвалення рішення.

Перед голосуванням автор документа народний депутат Віталій Хомутинник заявив, що до проекту закону були запропоновані 136 поправок, з яких врахована 61 поправка.

Як повідомляло ZN.UA, основною метою законопроекту є перекриття схем ухилення від сплати податків при операціях з цінними паперами. А головною новацією - введення акцизів на операції з цінними паперами в Україні.

За даними Міфіна і податківців, за перше півріччя 2012 року із країни через схеми з використанням цінних паперів було виведено 3,5 млрд доларів. Законопроект передбачає введення акцизів на операції з цінними паперами в Україні, за ставкою 3% для позабіржових угод з цінними паперами, за ставкою - 0,1% для позабіржових угод з паперами, включеними до біржового реєстру. Операції з ЦП на 10 українських біржах передбачається звільнити від сплати акцизного збору повністю.

Біржові операції з похідними фінансовими інструментами передбачається зробити безкоштовними, а позабіржові - супроводжувати сплатою п'яти неоподатковуваних мінімумів (85 грн).

Нововведення повинні дозволити податкової ефективніше адмініструвати угоди на ринку цінних паперів, припиняючи ті з них, які використовуються для мінімізації оподаткування та виведення коштів за кордон.

Читайте також:

За перше півріччя 2012 року з України нелегально «пішло» близько $ 5 млрд

Оптимізаційний клондайк

В очікуванні кризи

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...