Топ Новини

Депутати дозволили «Нафтогазу» закуповувати газ без тендерів

12 квітня 2012 в 19:10
Прийнятий закон виводить зі сфери дії закону "Про здійснення держзакупівель" операції із закупівлі та реалізації природного газу, які здійснюються суб'єктом, уповноваженим Кабміном на формування ресурсу природного газу для споживачів України, "Нафтогазом", зокрема для потреб населення.
rada)12312.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Верховна Рада Україна прийняла в цілому ініційований Кабінетом міністрів Україні закон про внесення зміни до статті 2 закону України "Про здійснення державних закупівель" (щодо закупівлі природного газу), що дозволяє НАК «Нафтогаз Україна» закуповувати газ без тендерів. За ухвалення відповідного рішення проголосували 272 народних депутати з 394 зареєстрованих у сесійній залі.

Документ передбачає, що дія закону «Про здійснення державних закупівель» не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є природний газ, послуги з його транспортування (зокрема переміщення, фрахтування, страхування, злив/налив, інспекція кількості та якості), розподілу, постачання, зберігання, фінансові інструменти, операції з деривативами і керування ризиками, фінансові послуги, послуги бірж, аукціонів, систем електронних торгів та інші послуги, які застосовуються в міжнародній торговій і фінансовій практиці під час закупівлі та реалізації природного газу, закупівля яких здійснюється суб'єктом, уповноваженим Кабінетом міністрів України на формування ресурсу природного газу для споживачів України, зокрема для потреб населення.

Як наголошується у пояснювальній записці за підписом міністра енергетики та вугільної промисловості Юрія Бойка, прийняття змін «сприятиме забезпеченню ефективного функціонування і розвитку нафтогазового комплексу, задоволенню потреб промислових споживачів і населення у природному газі, підвищенню рівня та зміцненню енергетичної безпеки держави».

У Кабміні відзначають, що виведення закупівель газу з-під держконтролю сприятиме «підвищення надійності постачань газу і використання ГТС», а також «реалізації довгострокових договорів і контрактів на постачання газу, у тому числі щодо виконання міждержавних угод у нафтогазовій галузі».

За даними, наведеними у документі, Україна протягом останніх років задовольняє потреби в природному газі за рахунок власного видобутку на рівні 25%, решта газу імпортується з Росії.

Відповідний законопроект був внесений у Раду 6 квітня, а 10 квітня депутатам вдалося лише з другої спроби внести його до порядку денного на поточний тиждень.

Читайте також:

Закупівля «Нафтогазом» газу без тендерів відповідає європейській практиці - Бойко

Тендери в Україні. З широко закритими очима

Рада виводить з-під контролю держзакупівлі в сфері поставок газу та комунальних послуг

У першому тендері до Олімпіади-2022 вже виявили корупцію

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...