Депутати від опозиції запропонували мораторій на сланцевий газ

4 лютого 2013 в 23:02

Екологічні дослідження показують, що видобуток сланцевого газу призводить до забруднення ґрунту і ґрунтових і підземних вод, викликають сейсмічну активність земної кори.

Сланцевый газ
Депутати запропонували мораторій на сланцевий газ

Депутати з фракції "Батьківщина" Арсен Аваков, Андрій Кожемякін і Микола Томенко запропонували парламенту ввести тимчасовий мораторій на пошук, розвідку і видобуток вуглеводнів нетрадиційними методами. Про це говориться в законопроекті №2147, зареєстрованому на сайті Верховної Ради.

Згідно з документом, тимчасова заборона вводиться до вдосконалення, на законодавчому рівні механізму забезпечення екологічної безпеки застосування технологій видобутку таких копалин.

Кабінету міністрів доручається забезпечити перегляд і скасування міністерствами та органами центральної влади угод, які суперечать даного законопроекту.

Як зазначають у пояснювальній записці автори законопроекту, проведені міжнародними організаціями екологічні дослідження свідчать про те, що видобуток таких вуглеводнів, як природний газ з пластів сланцю, супроводжується значними викидами в атмосферу парникових газів, забрудненням ґрунтів і ґрунтових і підземних вод, викликають сейсмічну активність земної кори.

На їхню думку, прийняття запропонованого проекту закону обумовить проведення подальших досліджень впливу видобутку нетрадиційних вуглеводнів з урахуванням європейських стандартів якості навколишнього середовища.

Як повідомлялося, у травні 2012 року Кабінет міністрів затвердив переможцями конкурсу на укладення угоди про розподіл продукції Shell за Юзівській газовій площі і Chevron - за Олеській площі.

Потім уряд неодноразово подовжував терміни, в які мають бути укладені УРП.

У результаті угоду з Chevron поки не укладено, а з Shell - підписано в рамках Всесвітнього економічного форуму в Давосі 24 січня.

Відповідно до умов проведення конкурсу, Shell як його переможцю буде надано спеціальний дозвіл на користування надрами з метою геологічного вивчення з дослідно-промислової розробкою і подальшого видобутку вуглеводнів строком на 50 років.

Читайте також:

В адміністрації Януковича оголосили сланцевий газ екологічно безпечним

Компанію Shell визнали винною в екологічній катастрофі в Нігерії

Українська влада звільнила Shell від сплати практично всіх податків

Екологи визнали Shell і Goldman Sachs найгіршими корпораціями року

За матеріалами: Українські новини
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • ПП 5 февраля, 09:53 То Бойко вишки не так купив, то з LNG-терміналом все не так, то сланцевий газ не догодив. "Опозиція" тепер, мабуть, в опозиції до України. Дуже важко ідіотів відрізнити від свідомих провокаторів. І, доречі, чому БЮТ сам нічого не робив для "енергетичної незалежності", тільки Тимошенчиха язиката патякала про неї? Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...