Топ Новини

"Дельта Банк" нарощує капітал для видачі кредитів "Нафтогазу"

4 жовтня 2011 в 07:37
«Дельта Банк» має намір збільшити капітал майже у 3 рази (на 1,5 млрд грн), до 2,3 млрд грн, при цьому склад його акціонерів не зміниться. У банку потребу в укрупненні пояснюють необхідністю "неорганічного зростання", а учасники ринку вважають, що «Дельта Банк» докапіталізує, щоб утримати нормативи при отриманні поганих кредитів "УкрСиббанку" і для кредитування НАК "Нафтогаз України".
dengi_grivni_prishepka_123.jpg
Андрей Товстыженко, ZN.UA

Це значне збільшення капіталу банку дозволить йому збільшити свої активні операції. «Акціонери банку не зміняться після цієї емісії», - заявив газеті «Коммерсантъ-Украина» голова наглядової ради Микола Лагун.

Він не заперечує, що в разі отримання кредитів «УкрСиббанку» економічний норматив адекватності капіталу (Н2) його установи може бути порушено.

"Докапіталізація пов'язана, у тому числі, з неорганічним зростанням банку, - сказав він. - Але банк буде розвиватися і органічно зважаючи на початок сезону активної видачі кредитів".

Банкіри говорять, що зараз «Дельта Банк» поряд із держбанками фактично став агентом НБУ з фінансової підтримки стратегічних об'єктів. Зокрема, установа двічі купувала облігації "Нафтогазу" на загальну суму 8,5 млрд грн для того, щоб держмонополіст міг провести поточні платежі за російський газ. Експерти не виключають збільшення подібних угод, що вимагають фінансування.

Нагадаємо, що «Дельта Банк» створювався у 2006 році як заклад, що спеціалізується на видачі споживчих кредитів. Однак у 2009 році банк вирішив стати універсальним, активно кредитувати реальний сектор економіки, і в поточному році портфель його роздрібних кредитів став меншим за корпоративний (7,59 млрд грн). Окрім того, установа стала купувати активи інших банків, на що потрібен додатковий капітал. Дельта Банк отримав портфель кредитів ліквідованого «Укрпромбанку», а зараз претендує на купівлю портфеля проблемних кредитів «УкрСиббанку» обсягом близько млрд.

За даними НБУ, на 1 липня «Дельта Банк" займав 16-те місце за активами (16,37 млрд грн) із власним капіталом 976,51 млрд грн і статутним - 827 млн ​​грн. Офіційними власниками банку є Микола Лагун (69,89% акцій) і американська компанія Cargill Financial Services International Inc. (30,11%).

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...