Дефіцит поточного рахунку України зріс в 10,8 раза

24 жовтня 2011 в 10:57
Дефіцит поточного рахунку України за дев'ять місяців 2011 року зріс у 10,8 раза - до $5,5 млрд у порівнянні з $506 млн за аналогічний період 2010-го.
moneti_16-3.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Такими є попередні дані оцінки стану платіжного балансу за вересень-2011, оприлюднені Національним банком України (НБУ) у понеділок, 24 жовтня.

"Формування такого високого дефіциту в останні місяці у першу чергу є наслідком розширення внутрішнього інвестиційного попиту, що обумовлює збереження значних обсягів імпорту", - йдеться у звіті НБУ.

Згідно з даними регулятора, у вересні дефіцит поточного рахунку залишився майже на рівні серпня - ,0 млрд.

Окрім того, повідомляє НБУ, сальдо фінансового рахунку у вересні було негативним на рівні ,0 млрд, тоді як протягом перших 8 місяців зберігався профіцит (в середньому понад ,8 млрд на місяць). Формування негативного сальдо було зумовлено насамперед різким збільшенням приросту готівкової валюти поза банками - до ,8 млрд (у січні-серпні середньомісячні обсяги становили ,7 млрд).

Дефіцит зведеного платіжного балансу у вересні склав млрд, що майже повністю нівелювало накопичений профіцит за перші вісім місяців.


 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...