Дефіцит Пенсійного фонду склав понад 30 млрд грн

19 березня 2012 в 12:49
Сума дефіциту коштів Фонду у 2011 році досягла 30,1 млрд грн.
pensiya_babushka_dedushka_starost.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Дефіцит Пенсійного фонду України у 2011 році склав 30,1 млрд грн, з яких 17,7 млрд грн покривалися коштами державного бюджету, а 12,4 млрд грн - позиковими коштами.

Про це на прес-конференції 19 березня повідомив перший заступник голови правління фонду Василь Кравчук.

«...Для покриття тимчасових касових розривів, пов'язаних з виплатою пенсій, ПФУ з Єдиного казначейського рахунку, згідно з нормами чинного законодавства, протягом року виділялися кошти...За минулий рік таких позичок на погашення було направлено 31 млрд грн. Залишок непогашених сум позик на 1 січня 2012 року склав 12,4 млрд грн», - сказав Кравчук.

До даних 12,4 млрд грн також додається запланований дефіцит бюджету фонду в розмірі 17,7 млрд грн, який покривається за рахунок коштів державного бюджету.

За словами Кравчука, збільшення дефіциту бюджету ПФУ сприяли також рішення судів на користь пенсіонерів. «У 2011 році до судів подано 3,1 млн позовів на органи ПФУ на загальну суму 9,4 млрд грн. За підсумками судових рішень в минулому році були здійснені виплати на суму 5,9 млрд грн, що зумовило зростання дефіциту коштів фонду», - зазначив він.

Варто відзначити, що віце-прем'єр-міністр України - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко у кінці січня 2012 року заявив, що дефіцит бюджету Пенсійного фонду України у 2011 році склав близько 19,5 млрд грн замість очікуваних 17,8 млрд грн.

До цього Тігіпко називав «корупційними» рішення судів, які ухвалюють виплати великих пенсій. За його словами, всі вони є «непідйомною вагою» для бюджету.

Читайте також:

Пільговики більше не зможуть відсудити у держави належні їм виплати у повному розмірі


Конституційний суд дозволив Кабміну не виплачувати пільги


Пенсійний фонд пропонує позбавляти «спрощенців» права сплачувати єдиний податок за несвоєчасну сплату єдиного внеску


Дефіцит Пенсійного фонду зростає на очах

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...