Децентралізація в Україні зрушилася з "мертвої точки" - Яресько

11 лютого 2015 в 17:59

На 9 лютого в Україні вже було затверджено 97% місцевих бюджетів за новим кодексом з передачею максимальних повноважень на місця.

яресько
Яресько знову відзвітувала про реалізацію реформи децентралізації
@irzja_stelmakh

В рамках фінансової децентралізації в Україні вже проведено перші реформи. Зокрема, вже 97% місцевих бюджетів сформовані на основі нового децентралізаційного бюджетного кодексу. 

"На нашу думку, ми зрушили з мертвої точки і дали поштовх змінам в інших сферах", - констатувала на розширеному засіданні уряду міністр фінансів Наталія Яресько. 

"Хочу вас проінформувати, що станом на 9 лютого 2015 року затверджено 97% від всіх місцевих бюджетів", - відзвітувала глава Мінфіну і зазначила, що не затвердженими залишилися тільки 335 бюджетів з більш ніж 11 тисяч. 

Яресько зазначила принципи, що зміни в бюджетний кодекс приймалися за якісно новими для української економіки принципами: визначення на законодавчому чітких бюджетних прав і рівня відповідальності двох рівноправних гілок влади - центрального уряду та місцевого самоврядування, збільшення мотивації до нарощування дохідної бази місцевих бюджетів і так далі. 

Вона також зазначила, що місія МВФ з питань децентралізації схвалила комплекс заходів для реформи децентралізації. 

"Ці кроки надають стимул бюджету місцевим більш активно наповнювати свої кошториси, переходити на самозабезпечення і економніше планувати свої витрати", - додала Яресько. 

На її думку, Україна виходить на "абсолютно європейську форму місцевого самоврядування в частині фіскальної децентралізації. 

Читайте також: Реформуємо місцеве самоврядування "як у Польщі": хто більше?


У середині січня Яресько детальніше пояснювала особливості реформи децентралізації

При цьому в середу, 11 лютого, президент Порошенко заявив, що децентралізація дасть регіонам України більше, ніж регіонах РФ дала федералізація

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 27.15
EUR 29.57
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...