Україна розраховує на отримання нового траншу МВФ, незважаючи на протест Росії

Поділитися
Україна розраховує на отримання нового траншу МВФ, незважаючи на протест Росії У Мінфіні прокоментували заяви російської сторони щодо нового траншу МВФ для Києва © Андрій Товстиженко, DT.UA
На попередніх голосуваннях ради МВФ Росія також виступала проти виділення коштів для України, підкреслив глава Мінфіну.

Українська сторона розраховує на позитивне рішення Міжнародного валютного фонду щодо нового кредитного траншу для України, незважаючи на негативну позицію Росії, заявив міністр фінансів України Олександр Данилюк.

"На попередніх голосуваннях Росія ніколи не підтримувала рішення МВФ про виділення Україні траншу в рамках діючої програми розширеного фінансування. Незважаючи на це, МВФ двічі приймав позитивні рішення", – заявив він у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

Міністр вказав на те, що рада директорів МВФ приймає рішення більшістю голосів, і російська сторона у ньому має таке ж право голосу, як і інші її члени.

"Ми очікуємо позитивних результатів голосування ради директорів 14 вересня, і отримання третього траншу найближчим часом", – резюмував міністр.

Читайте також: Чиновники МВФ у разі націоналізації "Приватбанку" планують особисто вести переговори з Коломойським - джерело

12 вересня міністр фінансів РФ Антон Силуанов заявив, що російська сторона буде голосувати проти при розгляді питання про виділення Україні чергового кредитного траншу від МВФ.

Нагадаємо, Україна в листопаді 2015 року реструктуризувала зовнішні борги на суму 14,36 млрд дол. і 600 млн євро. Процентна ставка за новими паперами на загальну суму 12 млрд дол. була встановлена на однаковому рівні 7,75% річних. Процентний дохід, починаючи з 1 березня 2016 року, нараховується і виплачується двічі на рік – 1 березня та 1 вересня.

Росії пропонувалися ті ж умови. Однак Москва відмовилася взяти участь в реструктуризації, зажадавши повернення коштів у повному обсязі (мова йде про 3 млрд дол., виданих Віктору Януковичу в кінці 2013 року) та обіцяючи подати в суд, якщо їх не отримає.

У березні Росія подала проти України позов до високого суду Лондона з вимогою виплатити 3,137 мільярдів доларів за облігаціями, розміщеними в 2013 році.

30 травня Голосіївський суд Києва заморозив виплату "боргу Януковича".

Раніше президент України Петро Порошенко підписав закон, що вводить безстроковий мораторій на виплати євробондів за кредитом, наданим РФ уряду Януковича в грудні 2013 року.

Посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба, в свою чергу, заявив, що накладення Україною безстрокового мораторію на виплату 3 млрд доларів кредитного боргу перед Росією не означає, що українська сторона повністю відмовляється від нього. За його словами, рішення української сторони не порушує норм міжнародного законодавства, оскільки рішення про мораторій було прийнято з урахуванням об'єктивних обставин, а також національних інтересів України і "специфічної природи" кредиту, наданого РФ уряду Януковича.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі