Топ Новини

Данилишин вважає, що новий виток кризи може бути небезпечніший, ніж у 2008-2009 роках

28 вересня 2012 в 14:05
Екс-міністр нагадав, що зростання промислового виробництва за підсумками січня-серпня сповільнилося і складає мінус 0,4% (0,2% у січні-липні 2012-го), що є найнижчим кумулятивним показником поточного року
danilishin.jpg
radiosvoboda.org

Останні статистичні дані, наведені Державною службою статистики, свідчать, що Україна поступово відновлює кризову круговерть, яка може мати набагато гірші наслідки, ніж у2008-2009 роках. Про це в своїй статті для «Дзеркала тижня. Україна» пише екс-міністр економіки України Богдан Данилишин.

За словами автора, «якщо говорити відверто, криза нікуди з України не йшла. Вона була тут ще з 1991 року, але в певних проявах».

«Займаючись лише критикою «попередників», нинішня влада сама наступає на ті ж граблі, замість того, щоб отримати відповідні уроки», - упевнений він.

Екс-міністр нагадав, що зростання промислового виробництва за підсумками січня-серпня сповільнилося і складає мінус 0,4% (0,2% у січні-липні 2012-го), що є найнижчим кумулятивним показником поточного року.

Крім того, вже другий місяць поспіль скорочуються обсяги виробництва і в сільському господарстві, що не характерно для літнього періоду, коли тривають основні роботи зі збору врожаю. Індекс обсягу сільськогосподарського виробництва в січні-серпні поточного року порівняно з відповідним періодом 2011-го становить 95,5%, зокрема в сільськогосподарських підприємствах - 90,5, у господарствах населення - 99,5%.

Також автор нагадує, що значно зменшуються обсяги транспортних перевезень. За січень-серпень 2012 підприємства транспорту перевезли 509, 9 млн тонн вантажів, що дорівнює 96,6% від показника за аналогічний період минулого року. Вантажообіг складає 261,6 млрд тонно-кілометрів, або 92,8% від обсягу січня-серпня 2011 року.


Викликає серйозне занепокоєння стан справ у будівництві. У січні—серпні 2012 року підприємствами України виконано будівельних робіт на суму 35,7 млрд. грн., що у порівнянних цінах становить 92,0% від обсягів будівництва у відповідному періоді попереднього року. Основними проблемами розвитку будівництва залишалися такі. По-перше, збільшення собівартості будівельних робіт через подорожчання основних складових будівництва. Так, з метою підтримки рівня рентабельності будівельні компанії підвищували вартість робіт і послуг, що негативно впливало на динаміку попиту з боку замовників. По-друге, збитковість будівельної діяльності, що зменшує інвестиційну привабливість галузі (кількість збиткових підприємств від загальної кількості підприємств будівельної галузі перевищувала 55%). По-третє, досить повільне зростання довгострокового кредитування, що обмежувало можливості для нарощування фінансування інвестиційних проектів. По-четверте, тривале скорочення обсягів наданих кредитів домашнім господарствам і нефінансовим корпораціям на придбання, будівництво та реконструкцію нерухомості, що впливало на зниження попиту на об’єкти нерухомості).

На думку Данилишина, в умовах фінансової кризи стратегічним напрямом діяльності уряду має стати стимулювання припливу інвестицій у реальний сектор національної економіки. Для цього необхідно розблокувати і прозоро провести приватизаційні процеси.

«
Проте без допомоги нового складу Верховної Ради тут не обійтися. Також слід ухвалити низку законопроектів, спрямованих на підвищення інвестиційної привабливості України», - підкреслює автор.

Докладніше читайте в статті Богдана Данилишина «В очікуванні кризи» в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».

Читайте також:

Данилишин готовий повернутися в Україну

Данилишин не виключає своєї участі в парламентських виборах

Данилишин очолив «Українську європейську перспективу» у вигнанні

Данилишин: Рівень олігархізації української економіки перевищує 70%

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...