Топ Новини

Citigroup підвищив вірогідність виходу Греції із зони євро до 90%

26 липня 2012 в 13:43
Погіршення ситуації в Італії та Іспанії змушує Брюссель відмовитися від допомоги Греції, яка не виконує взятих на себе зобов'язань. Аналітики оцінюють ймовірність виходу країни з єврозони в 90%.
greeceflag_euro.jpg
- коллаж ZN.UA

Банк Citigroup оцінив шанси Греції на вихід з єврозони протягом найближчих 12-18 місяців у 90%. Аналітики кредитної організації оновили свій колишній прогноз, де ймовірність розглядалася в діапазоні 50-75%.

Зараз так звана «трійка» кредиторів Греції - Єврокомісія, МВФ і ЄЦБ - веде переговори про надання країні чергового траншу, без якого їй доведеться оголосити дефолт. Спостерігачі оцінюють, наскільки Греції вдається виконати свої зобов'язання щодо виконання умов фінансової допомоги.

До виборів у Греції, на яких перемогла опозиційна партія «СІРІЗА», кредитори були більш терплячими, але зараз вони бачать, що їхні очікування не справдилися, пояснюють аналітики Citigroup. Крім того, погіршення ситуації в Італії та Іспанії змушують Брюссель відмовитися від допомоги державі, яка не виконує взятих на себе зобов'язань.

За оцінкою банку, пряма фінансова допомога Іспанії та Італії знадобиться до кінця 2012 року. Вже зараз прибутковість їхніх облігацій впритул наблизилася або перевищила 7% річних, що свідчить про глибоку кризу державних фінансів у цих країнах.

Між тим, у Греції гроші можуть закінчитися вже у найближчі тижні, якщо транш у 4 мільярди євро, який мав надійти з Брюсселя ще в червні, так і не буде отриманий. Всього Афіни розраховують отримати від ЄС і МВФ 31 мільярд євро.

Аналітики регулярно оцінюють вірогідність виходу Греції з валютного союзу. Зокрема, деякі фінансові організації вже почали перераховувати ціни у драхми, які Афіни будуть використовувати після здобуття фінансової самостійності.

Читайте також:

У Єврокомісії запевнили, що Греція залишиться в єврозоні

Новий уряд Греції буде домагатися пом’якшення режиму жорсткої економії

Вихід Греції із зони євро може закінчитися гуманітарною катастрофою у країні

Найбільше підтримують збереження єдиної європейської валюти в Греції

За матеріалами: Лента.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...