Ціна на нафту може опуститися нижче $ 40 за барель - Bloomberg

Поділитися
Ціна на нафту може опуститися нижче $ 40 за барель - Bloomberg Bloomberg прогнозує нафту за 40 доларів
Росія, Іран, Нігерія і Венесуела понесуть найбільші втрати через падіння ціни на "чорне золото".

Падіння цін на нафту, яке вже називають найбільшим із часів фінансової кризи 2008 року, може загрожувати глобальними наслідками, такими як колись був розпад Радянського союзу, пише Bloomberg.

Найбільший добувач нафти в світі Росія більше не зможе розраховувати на ті ж доходи від видобутку, щоб врятувати економіку, яка страждає від санкцій.

ОПЕК минулого тижня вирішила не знижувати видобуток нафти. Від цього рішення постраждає Іран, Нігерія і Венесуела.

"Це велике потрясіння для Каракаса, для Тегерана і Абуджі", - сказав віце-голова дослідницької компанії IHS і засновник Кембриджської асоціації енергетичних досліджень Деніел Єргін.

У публікації говориться, що мало хто очікував ступінь або швидкість нафтового відродження в США. Деякі експортери нафти за кордоном не в змозі інвестувати і диверсифікувати їх економіки при нинішніх цінах на нафту, вони звикли до вартості в $ 100.

Нафту в цьому році втратила на 38 % в ціні, зниження може тривати до тих пір, поки ринкові котирування не стануть менше собівартості видобутку на свердловинах.

Як зазначається у статті, видобуток сланцевої нафти компаніями США залишиться беззбитковим й при 40 доларіах за барель і менше.

"Росія, зокрема, стане найбільш вразливою", - заявив головний аналітик Danske Bank Аллан фон Мерен. Він нагадав, що великий спад цін на нафту в 1997-98 роках був одним із факторів, що викликали дефолт в Росії у серпні 1998 року.

Нафту і газ становлять 68 % російського експорту і 50 % свого федерального бюджету. Росія вже втратила майже $ 90 млрд із своїх валютних резервів у цьому році, тобто 4,5 % своєї економіки. А рубль втратив 35% по відношенню до долара з червня.

Читайте також: Росія купить у Ірану нафту в обмін на поставку зерна

Видання Die Welt писало, що Росія скочується до банкрутства через рішення ОПЕК нафти. Відмова країн ОПЕК не скорочувати видобуток нафти нанесло серйозний удар по економіці Росії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі