"Чорноморнафтогаз" банкрутять через тендери

26 лютого 2013 в 11:01

Збанкрутувати компанію з держкапіталом практично неможливо. Однак через скасування мораторію на банкрутство компаній нафтогазового сектору "Чорноморнафтогаз" опинився у вразливому становищі.

vyshka phoca_thumb_l_jackupbase1.jpg
прес-служби "Чорноморнафтогаза"

У вівторок, 26 лютого, відбудеться засідання у справі про банкрутство ДАТ "Чорноморнафтогаз". Претензії до видобувача газу на зовсім невелику суму - 662,7 тис. грн висунула київська компанія "Укрресурскомплект".

За твердженням одного з менеджерів "Чорноморнафтогазу", борг перед постачальником пов'язаний із затримками з оплати через перевірки контролюючими органами діяльності ДАТ (зокрема, щодо прозорості проведення тендерів компанії) .

"Тендерні процедури побудовані так, що ми для купівлі цільної установки фактично повинні проводити кілька тендерів. Після цих тендерів до нас приходять представники перевіряючих органів і вимагають відзвітувати за кожну дрібницю. Це створює складнощі в розрахунках з постачальниками", - стверджує співрозмовник газети "Коммерсант-Украина" на правах анонімності. Він не пояснив, у чому саме полягали складнощі в розрахунках з "Укрресурскомплектом".

- Порушено справу про банкрутство "Чорноморнафтогазу"

Зараз для банкрутства компаній нафтогазового сектору є серйозна загроза. Верховна Рада нового скликання поки не продовжила дію закону "Про заходи, спрямовані на забезпечення стабільного функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу". Цей документ забороняє банкрутувати ті підприємства ПЕК, в яких є державна частка. Базовий закон був прийнятий в 2005 році, але щорічно його дію продовжували окремим законом. У цьому році такий законопроект внесено до парламенту, але досі не прийнято.

Відсутність закону вже призвела до того, що Господарський суд Луганської області 10 січня почав процедуру банкрутства "Луганськгазу" за позовом компанії "Укртрансгаз" ("дочка" НАК "Нафтогазу"). Аналогічну процедуру розпочато Господарським судом Вінницької області щодо "Вінницягазу" за позовом компанії "Єврогаз-інвест груп".

ДАТ "Чорноморнафтогаз" є "дочкою" НАК "Нафтогаз України", що займається видобутком газу і нафти на українській ділянці шельфу Чорного і Азовського морів.

За підсумками 9 місяців 2012 року компанія отримала збиток у сумі 825 млн грн, хоча в 2011 році вона мала чистий прибуток - 53,2 млн грн.

Читайте також:

"Чорноморнафтогаз" купив обладнання в 44 рази дорожче, ніж у виробника

Банкрутству "Укртатнафти" дали новий хід

Апеляційний суд зупинив процедуру банкрутства "Аеросвіту"

Стокгольмський арбітраж затвердив мирову угоду між Україною і Vanco

 

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...