Топ Новини

Членство в Митному союзі фактично несумісне із зобов'язаннями України перед СОТ

24 березня 2013 в 14:07

Середній митний тариф України майже вдвічі нижчий, ніж середній тариф МС. Його підвищення істотно сповільнить розвиток країни.

shlagbaum tamozhnia tamozhnya DSC8198_znua.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Членство в Митному союзі фактично несумісне із зобов'язаннями України перед СОТ, а також зі створенням глибокої і всеосяжної зони вільної торгівлі з ЄС, оскільки МС має свій орган (комісія МС), що має право проводити власну інтеграційну і зовнішньоторговельну політику МС.

Про це в своїй статті для ZN.UA пише директор Інституту стратегічних оцінок при президентському фонді Леоніда Кучми "Україна", академік НААН, доктор економічних наук, професор Павло Гайдуцький з посиланням на результати дослідження, проведеного інститутом.

"Тарифна політика МС на 92% формувалася на основі російської системи митних тарифів. Тому сьогодні між цією системою і українською, адаптованою п'ять років тому до СОТ, існують серйозні диспропорції. Порівняння середніх ввізних мит МС і середніх пов'язаних мит України вказує на значну відмінність у рівнях тарифного захисту. Він вищий у випадку МС для 13 з 16 секторів економіки", - зазначив Гайдуцький.

Середній митний тариф України майже вдвічі нижчий, ніж середній тариф МС. У разі приєднання України до МС підвищення рівня тарифного захисту низки товарних груп призведе до порушення узятих при приєднанні до СОТ зобов'язань щодо зв'язування рівнів тарифного захисту. Більш високі імпортні тарифи в МС будуть означати, що Україна (у випадку приєднання до МС) зіткнеться з більш високою вартістю імпорту з третіх країн, зростанням інфляції і змінами в регіональних торговельних потоках на користь Росії, Білорусі і Казахстану, підкреслює автор.

"Враховуючи, що ЄС є найбільшим постачальником в Україну інвестиційних товарів і товарів тривалого користування, більш дорогий імпорт з ЄС (внаслідок підвищення тарифів до рівня МС) призведе до уповільнення модернізації та перешкоджатиме довгостроковому економічному розвитку", - підкреслив Гайдуцький.

Докладніше читайте в матеріалі Павла Гайдуцького "Україна і Митний союз: проблеми інтеграції" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Читайте також:

Економічні очікування країн-учасниць МС не виправдалися, а наркотрафік зріс

Україна не зможе впливати на прийняття рішень у Митному союзі, - Медведєв

Україна веде переговори про статус спостерігача в Митному союзі, - Азаров

 

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...