Топ Новини

Chevron через два місяці отримає "зелене світло" на видобуток сланцевого газу у Західній Україні

26 лютого 2013 в 13:15

Після заяв компанії про можливий відхід з України, влада оперативно вийшла на взаєморозуміння у питанні видачі дозволу на розробку Олеської площі.

Кабінет міністрів України знайшов порозуміння з Львівською і Івано-Франківською обласними радами за угодою про розподіл продукції (УРП) з Chevron у рамках розробки Олеської площі.

Про це повідомив міністр екології і природних ресурсів України Олег Проскуряков під час 4-ї Щорічної конференції інституту Адама Сміта "Український енергетичний форум" в Києві у вівторок, 26 лютого.

"Ми вийшли на взаєморозуміння з органами місцевого самоврядування щодо тих площ, на яких буде працювати Chevron", - сказав він.

- Сhevron боїться, що угода з Україною про видобуток сланцевого газу може не відбутися

Міністр повідомив, що Кабмін планує підписати УРП з Chevron протягом двох місяців, а перша свердловина в рамках проекту може бути закладена вже до кінця року.

Протягом півроку також планується вийти на підписання угоди зщодо Скіфської площі (шельф Чорного моря) з міжнародним консорціумом на чолі Exxon Mobil.

У поточному році планується провести конкурси на укладення УРП щодо Слобожанської площі і повторний конкурс стосовно Фороської площі.

Зазначимо, що заковика у підписанні угоди між Україною і Chevron полягає в тому, що американська компанія поки не може отримати потрібну законодавством згоду рад Львівської та Івано-Франківської областей на видобуток газу, на території яких знаходиться Олеське родовище. Проект зіткнувся з жорсткою критикою місцевих політиків і захисників навколишнього середовища.

У той час як місцеві ради в Донецькій і Харківській областях, лояльні до Партії регіонів, швидко схвалили операцію з Shell. Що дозволило Україні підписати угоду про розподіл продукції з Shell 23 січня в Давосі у присутності президента.

Підписання угоди про розділ продукції необхіднк, щоб Chevron міг почати розвідувальне буріння на родовищі, щоб оцінити потенційні запаси і ризики для навколишнього середовища.

Як повідомлялося, промисловий видобуток газу на Юзівській і Олеській площах має початися в 2017 року. Буріння на Юзівській площі (Харківська і Донецька обл.) повинно початися вже в 2013 році, дослідно-промислова розробка - у 2015 році. Початок робіт на Олеській площі заплановано на 2014 рік, дослідно-промислова розробка - в 2016 році.

За базовим сценарієм, Україна зможе видобувати на Юзівській і Олеській площах 15 млрд куб. м газу на рік. А оптимістичний сценарій передбачає видобуток в пікові роки близько 50 млрд куб. м газу.

Chevron є другою за величиною енергетичною компанією США. Корпорація здійснює свою діяльність більш ніж у 180 країнах.

Читайте також:

Сланцевий газ: "за" чи "проти"?

Shell обіцяє Україні потроїти внутрішній видобуток газу

Янукович посилив свій вплив на видобуток газу в Україні

Україна знову відклала підписання контрактів з Chevron і Shell на видобуток газу

Сhevron почала переговори про підписання спільного операційного договору з українською стороною

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • Марта 11 августа, 22:31 Ви навмисно знищуєте українців, котрі є останнім бастіоном на шляху вашого розграбування ціє ї землі. Якщо депутати проголосують за це - це буде зрадою землі своїх предків і населення цих територій. Хто тоді за вас голосуватиме? За кого голосують у Чорнобилі? Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...