Через скандал Україна перевірить, з ким насправді підписала консорціум щодо LNG-терміналу

28 листопада 2012 в 08:47
Уряд перевіряє повноваження представника іспанської компанії, що підписав угоду щодо консорціуму для будівництва терміналу скрапленого газу під Одесою, заявив Бойко у відповідь на скандал.
_5467657.jpg
kmu.gov.ua

Україна вивчає питання повноважень представника компанії іспанської компанії Enagas SA на підписання угоди про створення консорціуму з будівництва LNG-терміналу в Одеській області.

Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко в Києві у середу, 28 листопада, після заяви іспанської компанії про те, то вона не підписувала жодних контрактів і не бере участі ні в якому консорціумі.

"Було підписано декілька документів. Підписував представник іспанської компанії. Зараз виконуються технічні питання, пов'язані з тим, чи була в нього довіреність", - сказав Бойко.

На питання, що, згідно з наявною інформацією, ця людина не є співробітником компанії Enagas SA, Бойко сказав: "У будь-якому разі, він брав участь у всіх переговорах як представник від цієї компанії".

Україна почала будівництво LNG-терміналу

Нагадаємо, 26 листопада державне підприємство "LNG-термінал" (входить в структуру Держінвестпроекту) та іспанська Enagas SA підписали угоду про співпрацю і створення консорціуму з будівництва терміналу для регазифікації скрапленого газу (LNG-терміналу) в Одеській області.

За інформацією відомства, відповідний документ підписали глава Держінвестпроекту Владислав Каськів і генеральний директор із зовнішніх зв'язків Gas Natural Fenosa (материнська група Enagas) Джорді Гарсіа Табернеро.

Після підписання Каськів заявив, що Україна готова до компанії "чорного" піару з приводу початку реалізації проекту будівництва LNG-терміналу.

На наступний же день агентство Reuters розповсюджує заяву іспанської Gas Natural про те, що компанія "не підписувала жодних контрактів з інвестицій у LNG-термінал в Україні, також не очолює ніякого консорціуму для будівництва такого терміналу, і навіть не вивчає таку можливість".

У самому Держінвестпроекті раніше заявили, що вважають появу згаданих повідомлень "через технічні неузгодження, незалежні від української сторони".

Каськів також заявив, що "досі сподівається, що причиною оприлюдненої в ЗМІ інформації є технічні неув'язки".

"Зараз ми проводимо відповідні консультації, - повідомив він. - Але якщо Gas Natural Fenosa дійсно прийняла рішення не брати участь у проекті, то ми з повагою поставимося до нього, оскільки розуміємо, що воно могло бути прийнято в умовах зрозумілого тиску".

Enagas SA, найбільший гравець на газовому ринку Іспанії, експлуатує мережу газопроводів, а також ряд LNG-терміналів в цій країні.

Читайте також

Будівельники LNG-терміналу залучать кредит на 165 млн євро під держгарантії

«Газпромбанк» зацікавився українським LNG-терміналом

Корейці зацікавилися поставками скрапленого газу для LNG-терміналу в Україні

Туреччина погодилася пропускати через свої протоки танкери зі скрапленим газом для України

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...