Через 5 років Україна почне експорт свого газу в Європу, - Ставицький

12 квітня 2013 в 17:03

У Кабміні очікують, що значення газу як ключового енергоносія і сировини для промисловості до 2050 року як мінімум не зменшиться, а, можливо, навіть збільшиться.

gaz-gas_gazpromru.jpg
gazprom.ru
Через 4-5 років інвестори зможуть почати експорт українського газу в Європу, а до середини наступного десятиліття Україна може стати нетто-експортером газу. Про це заявив міністр енергетики і вугільної промисловості України Едуард Ставицький під час Щорічного енергетичного форуму, що проходить у місті Лех (Австрія).

За його словами, значення газу як ключового енергоносія і сировини для промисловості до 2050 року як мінімум не зменшиться, а, можливо, навіть збільшиться. "До останнього часу Україна розглядалася в Європі як країна, яка перебуває в зоні відповідальності РАО "Газпром", як субконтрактор, який повинен прийняти газ на російсько-українському кордоні від "Газпрому", забезпечити його доставку до кордону України - ЄС і передати його тому ж "Газпрому". Однак в останні кілька років ситуація кардинально міняється", - зазначив Ставицький.

Міністр повідомив, що в Україні продовжується здійснення серйозної регуляторної реформи. Зокрема, з кінця минулого року ліквідовано монополію державної компанії НАК "Нафтогаз" на імпорт і експорт газу в Україну. "Сьогодні будь-яка приватна компанія, у тому числі і зі 100% іноземним капіталом може вільно імпортувати, а також постачати газ українським споживачам", - заявив Ставицький.

Крім того, він підкреслив, що проводиться активна робота з диверсифікації газових постачань. "Основний напрямок - збільшення власного видобутку. Якщо ще два-три роки тому нафтогазові ліцензії видавалися майже виключно українським державним компаніям, то сьогодні ми залучаємо міжнародні нафтогазові компанії до пошуку і видобутку вуглеводнів на шельфі Чорного моря, а також для видобутку нетрадиційного газу", - сказав міністр. У результаті, за його словами, через 4-5 років інвестори зможуть почати експорт українського газу в Європу, а до середини наступного десятиліття Україна може стати нетто-експортером газу.

При цьому Ставицький скептично оцінив доцільність реалізації таких інфраструктурних проектів, як побудова "Південного потоку", а також другої черги газопроводу "Ямал-Європа". Їхньою ефективною альтернативою він вважає модернізацію української газотранспортної системи за рахунок кредитів ЄБРР та Європейського інвестиційного банку, з можливою передачею в управління тристороннього консорціуму Україна-Росія-ЄС за участю зацікавлених європейських інвесторів. "Така модернізація вимагає значно менших інвестицій, ніж будівництво " Південного потоку " і забезпечить стабільний транзит російського газу в Європу, а в середньостроковій перспективі - і постачання українського газу, видобутого незалежними виробниками в рамках масштабних проектів на шельфі Чорного моря і видобутку сланцевого газу", - заявив Ставицький.

Разом з тим, український міністр звернув увагу, що, виконуючи положення Європейського енергетичного співтовариства та інших міжнародних договорів, Україна очікує виконання своїх зобов'язань і нашими сусідами-членами ЄС. Насамперед, це стосується безперешкодного здійснення реверсивних постачань газу в Україну через територію держав ЄС. "Україна була, є і буде надійним партнером Європейського Союзу. Підписання договору про асоціацію і зону вільної торгівлі зміцнить нашу співпрацю, в тому числі і в сфері енергетики", - підкреслив Ставицький.

Подробиці
Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...