Топ Новини

Через 5 років аварійність розподільних газопроводів в Україні зросте в 10 разів

15 жовтня 2015 в 08:26

До 2020 року кожен 10-й кілометр розподільних газопроводів буде аварійним. На їх заміну щорічно потрібно щонайменше 2,5 млрд гривень.

хаб
Через 5 років кожен 10-й кілометр розподільних газопроводів буде аварійним
mining24.ru

У 2014 році кожен сотий кілометр розподільних газопроводів в Україні був аварійним, до 2020-го таким буде кожен 10-й км, заявив екс-технічний директор компанії RWE, а нині незалежний експерт Станіслав Казда, повідомляє кореспондент DT.UA.

До такого висновку, за його словами, прийшли інженери та експерти, вивчивши технічний стан 17 регіональних газорозподільних мереж (облгазів) в Україні.

"3,5-4 тис. км необхідно замінювати щорічно. Це коштує мінімум 2-2,5 млрд грн", - констатує експерт. І це тільки для запобігання аварійності в газорозподільній системі України. Для нормальної планової, хоча і термінової заміни технічно небезпечних ділянок "щорічно потрібно близько 7 млрд грн", сказав Казда в ході міжнародної конференції "Газовий ринок України: останній європейський кордон?" 14 жовтня в Києві.

Технічний стан газорозподільних пунктів (ГРП) не менше насторожує. Експерти припускають наявність лише 4% ГРП, що потребують заміни. У той час як в Україні цей показник в три, а в багатьох випадках і в чотири рази перевищує вищевказані допустимі відхилення.

За словами Станіслава Казди, "якщо в 2014 році кожен 12-й газорозподільний пункт в Україні був в аварійному стані, то до 2020 року, при такому розвитку ситуації, аварійним буде вже кожен шостий ГРП".

В якості прикладу фінансування заміни газорозподільних мереж та ГРП експерт навів Чехію: в перерахунку на одного абонента на заміну відпрацьованих газомереж і ГРП у цій країні щорічно використовують (за призначенням) 1 200 грн, в той час як в Україні – заледве 25 грн на рік.

 

.

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...