Топ Новини

Бюджетну компенсацію відсотків за "дешевою" іпотекою потрібно збільшити хоча б утричі, - банкір

6 лютого 2013 в 14:12

Більш активне використання механізму компенсації частини відсотків за кредитами могло б стати відчутним імпульсом, зокрема, для іпотечного ринку.

Державі слід було б збільшити бюджетні витрати на компенсацію частини відсотків за іпотечними кредитами за програмою "Доступне житло", хоча б до 1 млрд грн. Але за умови, що стан держбюджету дозволить це зробити.

Таку думку у коментарях ZN.UA висловив голова правління "Укрсоцбанку" Борис Тимонькін.

"Для такої держави, як ця, сума, передбачена в бюджеті, досить невелика (300 млн грн, - ред.) З іншого боку, це краще, ніж взагалі нічого. Якби була можливість дати хоча б мільярд, це було б краще", - констатує банкір.

За словами фінансиста, активне використання механізму компенсації частини відсотків за кредитами могло б стати відчутним імпульсом, зокрема, для іпотечного ринку.

"Недолік цього механізму - хіба що непередбачуваність витрат, які держава закладає в бюджет. Але в будь-якому випадку це оптимальний шлях для стимулювання кредитування", - відзначає Тимонькін.

Разом з тим керівник "Укрсоцбанку" висловлює сумнів у доцільності підтримки аграрного сектору через компенсацію частини відсотків за кредитами. "Цей сегмент економіки і так досить прибутковий. Може і сам потягнути обслуговування позик. Іпотека - зовсім інша історія", - резюмує Тимонькін.

Читайте також:

Коли два-три відсотки - фантастика

Банкіри назвали три способи активізувати іпотечне кредитування

У банків для кредитування іпотеки грошей під зав'язку - НБУ

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...