Бюджет медицини залишається незмінним, незважаючи на подорожчання інсуліну – спеціаліст

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Бюджет медицини залишається незмінним, незважаючи на подорожчання інсуліну – спеціаліст Реєстр хворих на цукровий діабет дозволить зробити витрати на інсулін прозорими © saydiabetu.net
У нинішньому році на забезпечення інсулінами виділили 700 млн грн.

Згідно з останніми даними, станом на лютий вартість одиниці інсуліну піднялася з 14 до 17,5 коп., в той час як державні видатки на медицину залишилися на колишньому рівні, заявив директор Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин Олександр Ларін.

В інтерв'ю DT.UA він повідомив, що на забезпечення інсулінами в нинішньому році держава виділила 700 млн грн.

"Є дані, що до лютого вартість одиниці інсуліну вже піднялася до 17,5 коп. у флаконі, відповідно подорожчали й картриджі. А бюджет медицини, на жаль, залишається незмінним. На забезпечення інсулінами виділили, здається, 700 млн грн", - заявив фахівець.

За словами Ларіна, реєстр хворих на цукровий діабет, створення якого досі не завершено, дозволить виконати два основні завдання: зробити закупівлі інсулінів прозорими, а також забезпечити контроль над ефективністю їх застосування.

"У нас діє наказ №160 Мінздоров'я, якого ніхто не скасовував. Для одного хворого потрібно виділити інсуліну в розрахунку 50 одиниць на добу. Готуючи кошторис, орієнтувалися на ціни 2016 року, коли одиниця інсуліну у флаконі коштувала приблизно 14 копійок, а в картриджі - на 23% дорожче, тобто 17,3 коп. Це відпускні ціни вітчизняних виробників, імпорт значно дорожчий. Виходячи із цих даних, можна легко порахувати, скільки грошей потрібно виділити на інсуліни для одного пацієнта, а також для всіх, кого внесли до реєстру", - розповів він.

Фахівець зазначив, що згідно з підрахунками, на забезпечення одного пацієнта інсуліном у флаконах потрібно 3,5 тис. грн. у рік. На забезпечення хворого інсуліном у картриджах необхідно 6 тисяч грн, а на забезпечення аналоговими інсулінами – 20 тисяч грн.

При цьому, інсулін у флаконах сьогодні отримують близько 40% хворих, а у картриджах – 60%. Значно зросла кількість хворих, які використовують більш дорогі аналогові форми інсуліну.

Раніше Юлія Самаєва у своїй статті для DT.UA писала, що завдяки затвердженим Міністерством охорони здоров'я окремого механізму визначення референтної вартості для інсулінів, деякі іноземні виробники зможуть значно підвищити вартість своїх препаратів в Україні, в той час як інші отримають перевагу за рахунок більш низької закупівельної вартості. При цьому, Самаєва вказує, що середня референтна ціна перевищує середню закупівельну майже на третину.

Детальніше про проблеми охорони здоров'я та ситуацію з наданням в Україні допомоги хворим на цукровий діабет читайте в інтерв'ю доктора медичних наук Олександра Ларіна DT.UA у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі