Бродський знову закликав Януковича ветувати закон про біометричні паспорти

28 листопада 2012 в 09:01
Глава Держпідприємництва заявив, що набуття чинності закону про біометричні паспорти обернеться для держбюджету втратою 6 млрд гривень. Крім того, зазначив Бродський, закон повністю суперечить політиці глави держави.
Brodskiy_12_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Державна служба з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва закликала президента Віктора Януковича ветувати ухвалений Верховною Радою закон від 20 листопада № 5492-VI «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус».

Голова служби Михайло Бродський підкреслює необхідність ветувати цей документ, оскільки до нього є низка конструктивних зауважень і сам закон повністю суперечить напрямку діяльності уряду і політиці глави держави.

У службі вважають за необхідне звернути увагу, окрім раніше вже зазначених мінусів, на положення про плату за надання адміністративних послуг. Так, законом пропонується віднести ці кошти до власних надходжень бюджетних установ. Однак це суперечить пункту 45 частини другої статті 29 Бюджетного кодексу України, згідно з яким плата за надання адміністративних послуг належить до доходів загального фонду Державного бюджету України та законом «Про адміністративні послуги».

- Рада прийняла закон про біометричні паспорти із пропозиціями Януковича

«Таким чином, прийнята редакція закону дозволить зосередити кошти в руках лише окремих зацікавлених осіб, у той час як держбюджет втратить значні надходження, що негативно відіб'ється на економічному розвитку держави. А це близько 6 мільярдів гривень», - наголошується у повідомленні прес-служби відомства.

«Вважаємо, що прийняття закону стало величезним кроком назад на шляху дерегуляціонних процесів і розвитку прозорої системи надання адміністративних послуг», - йдеться в листі Бродського до Януковича.

Нагадаємо, що президент вже неодноразово ветував зазначений закон.

20 листопада Рада прийняла із пропозиціями Януковича закон «Про Єдиний державний демографічний реєстр» (законопроект № 10492), що передбачає введення в Україні біометричних паспортів.

Народні депутати погодилися, зокрема, з пропозицією президента встановити, що особам, які через свої релігійні переконання відмовляються від внесення інформації в безконтактний електронний носій, імплантований у відповідний бланк документа (біометричний паспорт), гарантується право на відмову від отримання такого документа або від внесення інформації в безконтактний електронний носій.

До цього, ще в минулому році, Рада на вимогу Януковича вже один раз відхилила прийнятий нею ж законопрокект «Про документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України», який передбачав введення «безальтернативної технології виготовлення документів». У Мін'юсті з цього приводу заявляли, що закон посилив би монополію концерну ЄДАПС, оскільки дозволив би приватній структурі ЄДАПС і «небайдужим» до її долі народним депутатам у найближчі роки отримати з кишень українців 60 млрд грн.

Як повідомляло ZN.UA, 9 листопада громадська рада при Міністерстві юстиції України спільно з громадською радою при Державній службі з питань захисту персональних даних провели круглий стіл на тему «Введення біометричних документів в Україні: доцільність, актуальність і перспективи».

Експерти, що брали участь у круглому столі, прийшли до висновку, що закон не може і не повинен бути введений в дію в цієї редакції і тому не повинен бути підписаний президентом України, оскільки в центр законопроекту поставлено інтерес бізнес-структури автора закону Василя Грицака, на противагу інтересам і правам особи і захисту її приватності.

Читайте також:

Cui prodest?

Закон про біометричні паспорти вимагає доопрацювання відразу після набуття чинності

З біометричним паспортом українці зможуть їздити до Європи без віз

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...