Топ Новини

British Petroleum обіцяє допомогти своїй «дочці» у розробці Юзівської нафтогазоносної площі, - лист Хорошковському

12 квітня 2012 в 12:18
Зокрема, BP запевнила Хорошковського в готовності надати ТНК-ВР передові технології дослідження і розвідування нетрадиційних газових родовищ, буріння і гідророзриву пласта (ГРП).
British Petroleum 628x471.jpg
Charles Dharapak

Компанія British Petroleum (BP) готова надати технологічну підтримку ТНК-ВР для розробки Юзівської площі (Харківська та Донецька обл.), у разі перемоги російсько-британського СП на відповідному конкурсі.

Про це йдеться у листі президента «ВР Росія» Джеремі Хака голові Міжвідомчої комісії з організації укладення та виконання угод про розподіл продукції (УРП) Валерію Хорошковському.

Зокрема, BP запевнила Хорошковського у готовності надати ТНК-ВР передові технології дослідження і розвідування нетрадиційних газових родовищ, буріння і гідророзриву пласта (ГРП). «Як власник 50% акцій ТНК-ВР, ВР ділиться своїми позитивними результатами застосування технологій і глобальним виробничим досвідом з ТНК-ВР», - йдеться у зверненні.

Як зазначено в листі, низка високопоставлених технологів ТНК-ВР раніше працювали у ВР і мають досвід роботи у проектах з нетрадиційного газовидобутку.

«ВР підтримує участь ТНК-ВР у конкурсі (на УРП щодо Юзівської площі - ред). відповідно до існуючої домовленості, ВР буде прагнути підтримувати інноваційні та технологічні програми, що використовуютьсяТНК-ВР з метою оптимального розвідування і видобутку потенційних джерел газу в Україні», - резюмують у ВР.

Як відомо, ВР є одним зі світових лідерів з нетрадиційного видобутку вуглеводнів. Зокрема, ВР веде розробку низки родовищ (Johan, Wamsutter) у США.

Російсько-британська ТНК-ВР готова вкласти млрд протягом 30 років у видобуток нетрадиційного газу в Україні, розраховує на застосування технологій BP при розробці таких родовищ у цій країні.

Україна 23 лютого 2012 року оголосила конкурси на укладення угод про розподіл продукції - вуглеводнів, які видобуватимуться в межах Юзівської і Олеської площ. По суті мова йде про початок предметного вивчення і подальшого початку видобутку так званого сланцевого газу. Заявки на участь у них приймаються до 23 квітня включно.

Нагадаємо, як повідомив раніше в інтерв'ю ZN.UA глава Держгеонадр Едуард Ставицький, щодо Юзівської площі претендентам доведеться позмагатися за якнайшвидше освоєння 1,6 млрд грн (близько 0 млн) для підготовки площі до початкових робіт з буріння і 30 млрд грн (близько млрд ) - щодо доведення запасів до затвердження промислової розробки запасів.

Читайте також:

Держгеонадра у березні виставлять на торги Юзівську і Олеську нафтогазоносні площі

Держгеонадра проведуть перший цього року аукціон з продажу спецдозволів на користування надрами: претенденти

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...