Топ Новини

Британські аналітики напророкували Україні долю Кіпру

28 березня 2013 в 15:41

Наступними слабкими ланками в фінансовому ланцюжку Європи після Кіпру стануть Словенія, Мальта і, можливо, Україна.

Кипр банк
Україна - на черзі слідом за Кіпром
kp.ua

Україна вже переживає економічний спад, на відміну від дуже слабкого зростання у 2012 році. Як відзначає Financial Times, це збільшує необхідність пошуку для України зовнішньоекономічної підтримки, якщо не з боку Росії, то від Міжнародного валютного фонду, делегація якого прибула до Києва.

Спад не віщує нічого хорошого владі України, яка повинна всіма силами намагатися покрити у 2013 році зовнішній борг на суму майже 10 млрд доларів. У зв'язку з млявим просуванням газових переговорів з Росією і страхом розповсюдження фінансової інфекції Кіпру, Києву, як вважає оглядач Роман Олеарчик, доведеться напружитися, щоб узгодити з МВФ 15-мільярдний кредит.

А відомий аналітик з Лондона Тімоті Аш не виключає, що наступними слабкими ланками у фінансовому ланцюжку Європи після Кіпру стануть Словенія, Мальта і, можливо, Україна.

Аш вважає, що Україна має проблеми із кредитами своїх громадян, невпевненістю деяких українських олігархів у своєму майбутньому, що може бути посилено проблемами з готівкою, які виникнуть через Кіпр.

Аш також вважає, що саме макросередовище в Україні, негаразди у політичному житті, посилення недовіри, наростання системних ризиків, - все це змусить українську владу добре подумати, як швидше отримати будь-яку фінансову допомогу, від Росії або від МВФ.

Спостерігачі тепер уважно стежать, чи готовий Київ нарешті погодитися з умовою МВФ щодо скасування занадто дорогих і нежиттєздатних субсидій для населення з компенсації ціни на газ внутрішнього видобутку.

Читайте також:

Росія покликала Кіпр в Євразійське співтовариство

Падіння економіки змусило українців замислитися про загрозу безробіття

Економісти напророкували Україні падіння економіки в 2013 році

Єврогрупа зробить схему порятунку Кіпру шаблоном для інших країн

За матеріалами: Радіо Свобода
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
2 коментаря
  • Цю-цю, Рябко! 29 марта, 08:35 "...напророкували Україні долю Кіпру " - що, Україну, можуть виштурхати з Єврозони? Дык, мы ні баімся нічяво!!! Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Андрій Кузьмін 28 марта, 21:38 Логіка чиновників Кіпру коли настає криза в тому що вони урізають собі зарплати і страються економити. Логіка наших олігархів в тому що коли настає криза потрібно поскоріше все награбувати бо пропаде добро людей. При Союзі всяке було, кризи, проблеми, але ніхто не думав красти, вони вже тоді були на голову вище від наших чиновників теперішніх. Мене взагалі дивує як корабель що називається "Україна " не потонув, може їм вигідно тримати його в такому стані, щоб він не уплив, поки вони загружають свої рятувальні шлюбки нашими грішми. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...