Топ Новини

Британія через три роки може перейти на пластикові гроші

17 грудня 2012 в 16:03
Банк Англії розмістив тендер на 1 млрд фунтів стерлінгів на друк таких банкнот з 2015 року. Переможець торгів повинен буде зуміти перенести зображення існуючих купюр на пластик.
50cef68d-8de8-e223-8de8-e22ce6e9c463_photo_0.jpg
Лента.ру

У Великобританії пластикові банкноти можуть замінити паперові гроші, які використовуються в королівстві останні 300 років, пише The Daily Mail. Протягом трьох років в обіг можуть бути введені нові банкноти, які буде важче підробити, які не бояться води і повільніше псуються.

Банк Англії розмістив тендер на 1 млрд фунтів стерлінгів на друк таких банкнот з 2015 року. Переможець торгів повинен буде зуміти перенести зображення існуючих купюр на пластик.

Вперше пластикові купюри з'явилися в Австралії в 1988 році - таке рішення було прийнято для боротьби з підробками. Покарання виявилося ефективним, число фальшивок різко скоротилося. У світі є й інші країни, що мають в обігу пластикові гроші - це Нова Зеландія, Румунія, Папуа-Нова Гвінея, Мексика та В'єтнам. У 1999 році в Північній Ірландії в честь міленіуму була випущена пластикова банкнота в п'ять фунтів стерлінгів. Пластикові купюри значно довговічніші за своїх паперових аналогів - наприклад, австралійська банкнота в п'ять доларів перебуває в обігу близько 40 місяців, тоді як британські п'ять фунтів стерлінгів з паперу - тільки півроку.

Полімерні банкноти володіють і іншими достоїнствами - зокрема, вони значно більш гігієнічні, їх зручніше використовувати в автоматах, оскільки купюри не мнуться, а також здатні пережити навіть прання в пральній машині, якщо їх забули вийняти з кишені. Гроші з пластика вигідніші і з точки зору екології, оскільки вимагають менше ресурсів для виробництва і можуть бути відправлені на переробку. Існують, однак, і негативні фактори - випуск таких грошей буде коштувати дорожче, а також буде потрібно адаптувати під них існуючі банкомати.

Читайте також:

Лідери ЄС схвалили створення єдиного банківського нагляду


Євросоюз схвалив бюджет на 2013 рік

Цінності як покажчики наших дій

S&P знизило довгостроковий рейтинг Греції до "вибіркового дефолту»

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...