Топ Новини

Британія погрожує відібрати фунт у Шотландії

23 квітня 2013 в 10:23

Незалежність для Шотландії може обернутися найсильнішою економічною кризою і відмовою від використання фунта стерлінгів як національної валюти. Якщо шотландці проголосують за від'єднання від Великобританії, то їм доведеться жити з євро.

фунт стерлингов
Незалежна Шотландія не зможе використовувати фунт стерлінгів як свою валюту

Уряд Великобританії відмовився укладати офіційну угоду з Шотландією щодо використання фунта стерлінгів надалі, у тому випадку якщо Шотландія прийме рішення про свою незалежність в наступному році.

Дослідження, підготовлене Міністерством фінансів, свідчить про те, що валютний союз між Шотландією та іншою частиною Великобританії навряд чи буде добре працювати без політичного союзу.

"Економічне обґрунтування необхідності участі Великобританії у формальному об'єднанні валюти з окремою державою незрозуміле, - йдеться в доповіді. - Нещодавній досвід країн єврозони показав, що підтримка успішного валютного союзу без тісної фінансової інтеграції і загальних механізмів для вирішення проблем у банківському секторі є надзвичайно складним завданням".

Валютний союз призведе до фундаментальної асиметрії у ступені впливу податкових і фінансових ризиків між Шотландією і Великобританією.

На думку першого міністра Шотландії Алекса Салмонда, валютний союз буде працювати, оскільки між Шотландією та іншою частиною Великобританії немає такої напруженості між країнами єврозони. Окрім цього, Банк Англії може залишатися кредитором останньої інстанції, а уряд може підписати бюджетний пакт стабільності.

При цьому шотландський міністр фінансів Джон Суїнні вважає, що фінансове регулювання в незалежній Шотландії має здійснюватися з Лондона.

Мінфін виділяє три можливі сценарії для Шотландії, якщо вона відійде від Великобританії. По-перше, Шотландія може використовувати фунт стерлінгів без формального договору, але у влади країни не буде контролю над грошово-кредитною політикою. По-друге, країні доведеться перейти на євро, якщо не вдасться домовитися з владою єврозони про відмову від цієї валюти. І, нарешті, Шотландія може створити нову валюту, що збільшить транзакційні витрати, підвищить волатильність обмінного курсу і призведе до відпливу капіталу з країни.

"Порівняно з діючою схемою, переваги незалежної грошово-кредитної політики навряд чи покривають всі ці витрати", - мовиться в доповіді.

Нагадаємо, референдум з питання про незалежність Шотландії від Великобританії відбудеться 18 вересня 2014 року.

Читайте також:

Кемерон закликав Шотландію не виходити зі складу Великобританії

Британський уряд дав шанс здобути незалежність Шотландії

У Шотландії назвали дату референдуму про вихід зі складу Великобританії

За матеріалами: Вести.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...