Топ Новини

Бойко: Україна удвічі зменшує закупівлю газу. Якщо у РФ є питання - нехай вирішують їх цивілізованим способом

11 січня 2012 в 08:28
Україна має намір закуповувати у Росії такі обсяги газу, які необхідні для української економіки, заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко.
gas_komforka_14.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

"Ми зменшуємо закупівлю газу у два рази, і з 1 січня у нас відбір буде на рівні 27 млрд куб.м", - сказав він журналістам у Києві в середу, 11 січня.

Відповідаючи на питання, як це узгоджується з наявними газовими контрактами з РФ, Ю.Бойко відповів: "Ми будемо закуповувати газу стільки, скільки потрібно для нашої економіки. Якщо у наших партнерів будуть питання, вони можуть їх вирішувати цивілізованим способом".

Міністр додав, що перемовини з РФ щодо газу тривають, "є питання, в яких ми прийшли до компромісу, і є невирішені питання".
"Перемовини триватимуть стільки, скільки необхідно, щоб знайти прийнятну для нашої національної економіки модель", - підкреслив він.

Також Ю.Бойко відзначив, що цієї п'ятниці, 13 січня, якщо у нього не буде відрядження, він планує піти на "годину уряду" до Верховної Ради України і відповідати там на запитання депутатів, у тому числі, і щодо законопроекту про оренду ГТС .

Нагадаємо, ще на початку вересня, після того, як українська сторона офіційно повідомила РФ про зниження обсягів закупівлі газу, глава "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що НАК «Нафтогаз України» у будь-якому випадку повинна оплачувати щорічно не менше 33 млрд кубометрів газу згідно з підписаними контрактами на умовах «бери або плати».

Як заявляв раніше Ю.Бойко, Україна протягом наступних чотирьох років має намір більш ніж утричі скоротити імпорт російського газу (з близько 40 млрд на сьогодні до 12,5 млрд куб м у 2015 році) шляхом нарощування власного видобутку з 20 до 25 млрд кубометрів, а також заміщення газу вугіллям та підвищення енергоефективності.
 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...