Бойко розповів, чому завод «Ілліча» було продано Ахметову

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Об'єднання ММК імені Ілліча з холдингом «Метінвест», яким керує український бізнесмен Рінат Ахметов, зумовила незговірливість екс-президента Леоніда Кучми, який раніше відмовився віддати маріупольському підприємству Криворізький залізорудний комбінат. Про це заявив гендиректор комбінату Володимир Бойко в інтерв'ю «Дзеркалу тижня», яке буде опубліковано у суботньому номері газети.

Об'єднання ММК імені Ілліча з холдингом «Метінвест», яким керує український бізнесмен Рінат Ахметов, зумовила незговірливість екс-президента Леоніда Кучми, який раніше відмовився віддати маріупольському підприємству Криворізький залізорудний комбінат. Про це заявив гендиректор комбінату Володимир Бойко в інтерв'ю «Дзеркалу тижня», яке буде опубліковано у суботньому номері газети.

«Виходу дійсно не було. Ну не вдалося мені те, про що я просив у Кучми! Та й у Ющенка ... Але, в основному, у Кучми, коли була можливість - віддай ГЗК, віддай коксохім! Був би у нас ГЗК і коксохім - ми були б непереможні. У нас була б мінімальна собівартість», - упевнений він.

Бойко додав, що робив неодноразові спроби обзавестися сировинною базою для свого виробництва, однак усі вони виявилися безрезультатними. «Я так і не зміг цього домогтися, хоча і Янукович, будучи прем'єром, ще у 2004-му дуже допоміг, і вже було прийнято рішення щодо Криворізького залізорудного комбінату. Був би в нас КЗРК, ми б мали 600 тисяч тонн руди на місяць, і тоді було б зовсім інше становище», - вважає В. Бойко.

Він уточнив, що бажаючих придбати ММК імені Ілліча було багато. Зокрема, зацікавленість виявляла «Северсталь» і кілька інших великих металургійних холдингів із Росії.

«Але я звернувся до Ахметова, і тільки тому, що у них все є. І все вирішується тут, на Україні. У них ПівнГЗК, ЦГЗК, ІнГЗК, Авдіївський коксохімзавод, Макіївський, Єнакіївський, Маріупольський наш ... Одразу знімається купа запитань», - пояснив В. Бойко.

Окрім того, ММК імені Ілліча повідомив, що напередодні об'єднання з «Метінвестом» комбінат Ілліча був на межі зупинки, що змушувало прискорити процес злиття.

«За два роки кризи ми вибилися із сил повністю. Якщо б вони не прийшли, нам була б труба вже цього року. Тому що криза не закінчилася, вона триває, і ніхто не знає, що далі буде ... Якщо б я затягнув це питання, ми сьогодні стояли б наглухо! Тому рішення прийнято, і я вважаю, що інших рішень просто не було», - розповів В. Бойко.

Основною причиною критичного становища підприємства він назвав борги, що виникли через неповернення ПДВ. «У нас сьогодні 2 млрд. грн. дебетового сальдо! Де брати такі гроші? У нас колосальні борги, нас можуть збанкрутувати за секунду! 550 млн. ми винні за концентрат, за кокс є борги ... І стосовно газу я зараз б'юся, щоб провести взаємозалік, у нас 491 млн. боргу», - повідомив керівник ММК ім. Ілліча.

За його словами, якщо б питання злиття було затягнуто, маріупольський комбінат уже б зупинився. «Якщо б я затягнув це питання, ми сьогодні стояли б наглухо! А уявіть, що це таке - зупинити завод. Люди без зарплати, люди на вулиці - і що робити? Всі пройшли цей шлях, коли були невиплати зарплати, банкрутство підприємств, а наші люди взагалі цього ніколи у житті не бачили, - розповів голова ММК ім. Ілліча. - І гадки не мали, що можуть навіть затримати зарплату! У нас цього не було ніколи! Тому рішення прийнято, і я вважаю, що інших рішень просто не було. Якщо б ми зв'язалися з росіянами, я не уявляю, як би ми виживали».

Детальніше читайте в інтерв'ю Євгена Шибалова з Володимиром Бойком у свіжому номері «Дзеркала тижня».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі