Топ Новини

Бойко просить скасувати ПДВ на імпортовану "Нафтогазом" нафту (документ)

16 листопада 2011 в 17:16
Міністерство енергетики та вугільної промисловості України пропонує в наступному, 2012 році звільнити від сплати ПДВ всю нафту, яку буде імпортувати в Україну державна НАК «Нафтогаз Україна», а також операції з подальшої реалізації нафтопродуктів, вироблених з цієї нафти.
Про це йдеться в розробленому відомством законопроекті «Про внесення змін до Податкового кодексу» (див. документ).
 
Відповідно до законопроекту, пропонується встановити нульову ставку ПДВ на операції з імпорту і наступні операції з продажу, включаючи операції з продажу сирої нафти на НПЗ або газового конденсату для подальшої переробки, які завозить «Нафтогаз».
 
Законопроект також передбачає відстрочення сплати ПДВ при першій реалізації нафтопродуктів, вироблених на території України з імпортованої «Нафтогазом України» сировини. При цьому вже наступні операції "(крім першої поставки із заводу-виробника) з продажу готових нафтопродуктів, отриманих в результаті переробки вищевказаних сирої нафти, газового конденсату оподатковуються за загальними правилами", - йдеться в документі.
 
Як говориться в пояснювальній записці, для того, щоб держава могла "ринковими" методами впливати на формування цін на нафту і нафтопродукти в Україні, на цей ринок в якості активного учасника мають вийти "підприємства державного сектора економіки". За ідеєю Ю. Бойка, виконає цю роль саме "Нафтогаз", який і повинен буде забезпечити завантаження виробничих потужностей вітчизняних НПЗ, для чого імпортована ним нафта і звільняється від сплати ПДВ.
 
При цьому відзначимо, що експерти висловлюють побоювання, що імпортована "Нафтогазом" нафта надалі буде перепродаватися через низку посередників, що може призвести до недоотримання бюджетом декількох мільярдів гривень.
 
Нагадаємо, що Ю. Бойко намагається ввести пільги для імпорту нафти в Україні ще з весни цього року - у травні міністерство пропонувало встановити нульову ставку ПДВ на операції з імпорту нафти.
 
Подібну вимогу висловлювали і власники українських НПЗ, обіцяючи натомість почати модернізувати свої заводи.
 
Ще на початку квітня ZN.UA повідомляло, що з подачі того ж Ю. Бойка, на одному із засідань Кабміну між прем'єром М. Азаровим і міністром інфраструктури Б. Колесніковим стався конфлікт через акциз на бензин.
 
За даними співрозмовника ZN.UA, останній стверджував, що за три місяці від такого рішення держбюджет втратить близько 1 млрд грн. Також Б. Колесніков намагався переконати присутніх, що з високими цінами на бензин потрібно боротися не шляхом зниження акцизів (а в даному випадку - ставки ПДВ), а шляхом контролю за імпортерами бензину, прибутки яких осідають в офшорах ще до завезення бензину в Україну.
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...