Бойко підтвердив, що РУЕ повернула "Нафтогазу" борг у розмірі ,7 млрд

14 січня 2011 в 12:26
Швейцарська компанія-газотрейдер "РосУкрЕнерго" перерахувала НАК "Нафтогаз України" $1,7 млрд у рахунок погашення свого боргу перед держкомпанією.

Швейцарська компанія-газотрейдер "РосУкрЕнерго" перерахувала НАК "Нафтогаз України" ,7 млрд у рахунок погашення свого боргу перед держкомпанією.

Про це повідомив міністр палива і енергетики України Юрій Бойко журналістам у Києві у вівторок, 7 грудня.

"Так, перерахували", - сказав він, відповідаючи на питання журналістів.

Таким чином, Бойко підтвердив заяву Дмитра Фірташа про те, що НАК «Нафтогаз Україна» повернув «РосУкрЕнерго» 12,1 кубометрів "суперечного" газу, після чого РУЕ погасила борг перед НАКом у розмірі ,7 млрд і перед ВАТ «Газпром» у розмірі 0 млн.

Нагадаємо, Верховний суд України 24 листопада підтвердив рішення Шевченківського районного суду міста Києва та Апеляційного суду, якими була підтверджена правомірність рішення Стокгольмської торговельної палати від 8 червня 2010 року, відповідно до якого «Нафтогаз» зобов'язаний повернути «РосУкрЕнерго» 12,1 мільярда кубометрів природного газу.

Раніше повідомлялося, що за домовленістю "Нафтогазу" з "РосУкрЕнерго", НАК буде поетапно передавати 12,1 кубометрів газу РУЕ.

Окрім того, за словами Фіраташа, НАК «Нафтогаз України» отримав 0 млн за послуги з транзиту і зберігання газу «РосУкрЕнерго», який був вилучений урядом Тимошенко і який компанія не могла використовувати протягом майже двох років.

Таким чином, як стверджує пан Фірташ, Україна після підписання угод отримала від "РосУкрЕнерго" ,15 млрд. Природний газ в обсязі 12,1 млрд. кубометрів продано ВАТ «Газпром» і буде експортовано компанією «Газекспорт» для своїх клієнтів у Європі.
У той же час НАК «Нафтогаз Україна» закупив у ВАТ «Газпром» необхідні обсяги газу за пільговою ціною 0 за тисячу кубометрів.

Водночас, як повідомив вчора глава Держмитниці Ігор Калєтнік, НАК «Нафтогаз України» поки не подавала документи щодо оформлення 12,1 кубометрів газу на користь компанії «РосУкрЕнерго» в рамках виконання рішення Стокгольмського арбітражного суду.

Окрім того, підписано угоди терміном на п'ять років між НАК «Нафтогаз Україна» і ВАТ «Газпром» про транзит газу по території України в обсязі по 112 млрд. кубометрів щорічно. За послуги транзиту «Газпром» вніс часткову передоплату.

Компанія "РосУкрЕнерго" йде з газового ринку України, заявив Фірташ.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...