Боротьба діючих правоохоронців за місце у Службі фінрозслідувань буде надзвичайно жорсткою – депутат

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Боротьба діючих правоохоронців за місце у Службі фінрозслідувань буде надзвичайно жорсткою – депутат Діючі співробітники податкової міліції спробують потрапити до СФР, незважаючи на заборону © Forbes.ru
Пропонована Мінфіном заборона на роботу у СФР тим, хто боровся з економічною злочинністю з 2010 року, не спрацює, вважає парламентар.

Боротьба діючих співробітників правоохоронних органів за посади в структурі створюваної в Україні Служби фінансових розслідувань, буде вкрай жорсткою, пише в своїй статті для DT.UA народний депутат України, член парламентського комітету з питань податкової та митної політики Тетяна Острікова.

Автор вказує, що в законопроекті Мінфіну "Про службу фінансових розслідувань" пропонується заборонити участь у конкурсі тим, хто з 2010 року боровся з економічними злочинами.

"Невже на думку Мінфіну ті, хто робив ту ж саму роботу до 2010 року були більш ефективними та менш корумпованими? Відповідь очевидна. Також зазначу, що є багато кадрів, які працювали і до 2010 року, і після нього", - вказує автор.

"Ще один приклад: людина могла працювати на посаді оперуповноваженого ГУБОЗ МВС України, тобто формально боролася не з економічною злочинністю, а з організованою, але в економічному відділі чи департаменті", - зазначає Острікова, підкреслюючи, що боротьба діючих правоохоронців (особливо податкових міліціонерів) за місце в новій структурі, буде "наджорсткою".

На думку депутата, наведені приклади дають можливість зрозуміти, що запропонована Мінфіном заборона на роботу в СФР тим, хто боровся з економічною злочинністю з 2010 року не спрацює, і не призведе до кадрового оновлення.

Читайте також: Від тиску до розслідувань: чому створення СФР замість податкової міліції — це не лише зміна вивіски

З її точки зору, набагато доречніше буде встановити в законі квоту для екс-співробітників інших силових структур, за аналогією з тими, що прописані в законі "Про Державне бюро розслідувань".

Нагадаємо, 22 березня Кабінет міністрів України попередньо схвалив законопроект про Службу фінансових розслідувань (СФР).

Детальніше про суперечливі аспекти законопроекту "Про службу фінансових розслідувань" читайте в статті Тетяни Острікової "Служба фінансових розслідувань: кому буде служити?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі