Топ Новини

Борги за соцпільгами, підтверджені судом, визнають державним боргом

26 лютого 2013 в 11:48

Кабмін пропонує у бюджеті виділяти певну суму "у межах можливостей" для поступового погашення заборгованості.

miting_doneck_.jpg
ostro.org

Кабінет міністрів пропонує визнати державним боргом невиконані зобов'язання держави щодо соціальних пільг (борги із соцвиплат), підтверджені судом, які надалі будуть поетапно погашатися з урахуванням можливостей держбюджету.

Про це повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович в інтерв'ю газеті "Урядовий кур'єр".

"Ми пропонуємо визнати це (рішення судів щодо невиконаних пільг - ред.) державним боргом, обмежити піврічним терміном подання документів на виконання цих рішень, щоб сформувати загальну цифру цього боргу", - сказав він.

"І далі у межах можливостей держбюджету щорічно надавати певну суму для поетапного погашення", - додав міністр.

Лавринович зазначив, що виконати всі рішення судів щодо соціальних пільг неможливо. "За роки існування української держави прийнято величезну кількість законів, які надають пільги і преференції різним категоріям громадян, і немає жодного року, коли б їх виконали в повному розмірі. Щоб це зробити, потрібно більше коштів, ніж весь бюджет країни", - сказав глава Мін'юсту.

У той же час він не уточнив приблизну суму, на яку прийнято рішення судів щодо соцпільг.

Як повідомлялося, в Україні довгий час існувала практика щорічного припинення законом про держбюджет дії законів про надання різних пільг або підвищених виплат окремим категоріям громадян, зокрема учасникам і дітям війни, постраждалим від Чорнобильської катастрофи інвалідам, учасникам війни в Афганістані.

Проте Конституційний суд 22 травня 2008 року визнав неконституційним обмеження законом про держбюджет-2008 прав громадян, закріплених законами, зокрема, що стосуються обмежень виплат пенсій за інвалідністю "чорнобильцям". Після цього суди стали приймати рішення, які зобов'язують державу платити підвищені пенсії.

За даними колишнього тоді "соціального" віце-прем'єра Сергія Тігіпка, з початку 2011 року по червень суди присудили "чорнобильцям" і дітям війни 3,5 млрд грн додаткових пенсій, тоді як за весь 2010 рік - 2 млрд грн.

За 10 місяців 2011 року суди ухвалили рішення про стягнення з органів Пенсійного фонду коштів на користь 2,5 млн пенсіонерів, зокрема, чорнобильців і дітей війни, а з рахунків ПФ було виплачено за рішенням судів 5,9 млрд грн.

У свою чергу, Верховна Рада за ініціативою уряду у червні 2011 року внесла поправки до закону про держбюджет, згідно з яким виплати здійснюються у розмірах, установлених Кабінетом міністрів виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду. Пізніше це право Кабміну підтвердив Конституційний суд.

Скорочення пенсійних виплат призвело до масових протестів по всій Україні. Невиконання судових рішень щодо соцпільг є однією з основних причин апеляції українських громадян до Європейського суду з прав людини.

Однак, за словами Тігіпка, у разі відмови від цієї норми на виплати "чорнобильцям" необхідно додатково 6,6 млрд грн, учасникам війни - 10 млрд грн, дітям війни - 10 млрд грн, а всім пільговим категоріям - 170 млрд грн.

Читайте також:

Азаров незадоволений великими виплатами пільговикам

Азаров вважає, що у чорнобильців немає права на високі пенсії

Кабмін придумав новий спосіб не виплачувати "судові" пенсії

Пільговики більше не зможуть відсудити у держави належні їм виплати в повному розмірі

Мінфін запевняє: у бюджеті-2013 про зарплати не забули, а навпаки передбачили "зростання соцстандартів"

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...