Топ Новини

Болгарія слідом за Хорватією вирішила максимально скоротити споживання російського газу

7 липня 2011 в 08:56
Болгарія слідом за Хорватією прийняла рішення різко скоротити закупівлі російського газу - з нинішніх 2 млрд кубометрів до 500 тис. кубометрів.
gaz-gas_gts_1_gazpromru.jpg
gazprom.ru

Про те, що Болгарія має намір у найближчі два-три роки відмовитися від довгострокових контрактів з ВАТ «Газпром» на купівлю російського газу, заявив міністр економіки, енергетики і туризму Трайчо Трайков, пише «Коммерсантъ».

За словами болгарського чиновника, країна прагне до того, щоб закуповувати в Росії не більше 500 тис. кубометрів газу на рік: це означає падіння російського експорту до Болгарії вчетверо. Зараз країна споживає 2,5 млрд кубометрів газу на рік, з яких 2 млрд надходить з Росії, - головним чином через швейцарську Overgas Inc (контролюється «Газпромом» та болгарською «Овергаз») та інших посередників.

Міністр зазначив, що знизити частку російського газу Болгарія планує за рахунок власного видобутку і закупівель газу у альтернативних постачальників.

Як повідомлялося, з 2011 року російський газ перестала закуповувати Хорватія, куди «Газпром» продавав близько 1 млрд кубометрів на рік. Країна замістила ці обсяги за рахунок італійської ENI. Хорватська INA Group тоді повідомила, що її дочірня Prirodni Plin підписала з ENI трирічний контракт на постачання до 750 млн кубометрів на рік.

За матеріалами: Коммерсантъ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...